Tõenäoliselt jõuab ka Honda kuulsale Le Mans’i ööpäevasõidule

Acura ARX-06. Foto: Acura

Honda ajalugu rahvusvahelises kestvussõidus on reeglina piirdunud GT-klassiga näiteks esimese ja ka uue sportautoga NSX. Samas Ameerikas on Honda sõsarbränd Acura olnud palju aktiivsem ka kiiremate masinatega. Õige pea võib see tähendada Le Mans’i tippklassis osalemist ka Hondale, vahendab Dailysportscar.

Viimased viis aastat on Acura erinevad prototüüpklassi ringrajaautod kihutanud mööda Põhja-Ameerika radu IMSA seerias. Sarnaselt paljude teiste autotootjatega on ka Acura sel aastal välja toonud uue LMDh (Le Mans Daytona hybrid) tippklassi prototüübi.

Peatselt algava hooaja avaetapil pistab Acura ARX-06 rinda Daytona ringraja 24 tunni sõidul Porsche, Cadillaci ja BMWga. Honda tütarfirma auto 2,4-liitrine V-6 mootor on liidetud regulatsioonide määratud hübriidajamiga, mida kasutavad ka kõik teised autod LMDh klassis.

WTRAndretti meeskonna Acura ARX-06 Daytona ringrajal

Peatselt algava hooaja intervjuudes kinnitasid Acuraga sõitva meeskonna WTRAndretti (Wayne Taylor Racing Andretti) juhid Wayne Taylor ja Michael Andretti, et plaan jõuda ka Le Mans’ini on kindlalt sihikul. Kuna varem pole meeskond kuulsal 24 tunni sõidul osalenud, on see üks kohustuslik “linnuke” suurte võidusõitude nimekirjas, mis hetkel veel puudu.

Üks kindlamaid viise, kuidas Le Mans’ist osa võtta, on osalemine kestvussõidu maailmameistrivõistlustel (WEC). Kuna globaalne sari vajab ka globaalsemat brändi kui Acura, plaanib meeskond kasutada autol just Honda nime.

Acura ja Honda inseneride arendatud auto vajaks sisuliselt vaid embleemivahetust. Võib muidugi juhtuda, et Honda soovib auto välimust natuke muuta, et see oleks rohkem nende nägu, kuid see kallim tehnika pool on kõik juba olemas.

WTRAndretti meeskonnal on seega Le Mans’i plaanid üsna kindlad ning jääb vaid oodata, et Honda kinnitaks ametlikult ka enda toetust. Kestvussõitude tippklassis läheb konkurents järgmise paari aasta sees eriti tihedaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.