Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Uus McLaren Artura maandub hinnakirja järgi Porsche ja Lamborghini vahele
McLaren avaldas oma täiesti uue sportauto nimega Artura. Üsna tuttavast välimusest hoolimata on superauto kere all peidus palju uut.
Kompaktsem ja väiksema võimsusega McLareni superautode valik on nüüd pensionil, sestArtura asendab siiani Sport-seeria nime all olnud 540C, 570S, 570GT ja 600LT.
Kuigi välimuselt on selgelt tegemist 570S edasiarendusega, saab Artura väga palju uut tehnoloogiat, mida siiani pole üheski McLarenis esinenud.
Uhiuus pistikhübriidajam
Esimeseks ja suurimaks muutuseks on hübriidajam koos kahe turboga 3-liitrise V6 mootoriga. See on esimene uus McLareni auto pärast MP4-12C mudeli ilmumist, mis ei kasuta kahe turboga V8 mootorit.
McLaren kasutab sarnaselt teiste sportautode tootjatega “kuuma V” asetust, kus mõlemad turbod asetsevad mootori “V” sees. 585 hj ja 585 Nm tootev jõuallikas on muu hulgas ka 40 kg kergem vanemast V8-st.
V6 mootorile lisandub veel elektrimootor 95 hobujõu ja 295 njuutonmeetriga, mis jõuab samuti tagaratasteni. Pistikhübriidina suudab Artura sõita puhtalt elektrijõul kuni 30 km.
Nagu hübriidajami numbritest juba arvata võiks, on kiirendusajad vägagi muljetavaldavad. Seisust sajani kolme sekundiga, kahesajani 8,3 sekundiga ja 300 km/h saavutatakse 21,5 sekundiga.
Igat sõitu alustab Artura haudvaikselt, puhtalt elektri jõul. Comfort sõidurežiimis tuleb enamasti V6 mootor appi, kuid rahulikumal sõidul, kui gaasi palju ei vajutata, võib sõiduk lülitada sisepõlemismootori jälle välja.
Sport ja Track režiimis kasutab Artura oma hübriidajamid muidugi maksimaalse suutlikkuse tarbeks. Parim kiirendus ja võimsus on kohe saadaval ja McLaren väidab, et gaasipedaali tundlikkus on kaks korda teravam, võrreldes vanema V8 mootoriga.
Suured muudatused ka veermikus
Teine suurem muudatus Artura puhul on uus süsinikkiust monokokk kere. Tegemist on McLareni teise põlvkonna lahendusega, mis valmistatakse nö liinil, samas kui eelmine oli valdavalt käsitöö.
Kuigi monokokk ise on 6 kg raskem kui eelmine, on sellel mitmed lisaelemendid. McLareni sõnul on uuem variant siiski kergem, kui ka vanale kõik uued komponendid lisada.
Üldkaalus pole Artura aga kindlasti mitte kergem kui eelkäija 570S. 1498 kg juures on briti superauto 50 kg raskem. Võrdluseks teiste sarnaste autodega on Artura siiski pisut kergem, kui paegune baasvarustuses Porsche 911 Carrera.
McLaren on öelnud, et hübriidajam lisab umbes 140 kg, mis muudab vaid 50-kilogrammise kaaluvahe vägagi muljetavaldavaks.
Üks omadus, mis Artural on püsinud varasematest Mclareni mudelitest, on hüdrauliline roolivõimendi. Väidetavalt on ka keeramine kiirem kui varem.
Veermiku osas on terve vedrustussüsteem uus ja tagateljele on lisatud ka piiratud libisemisega differentsiaal. Pidurid on standardvarustuses juba süsinikust keraamilised variandid.
Uuendused jätkuvad samuti interjööris
Interjöör on samuti saanud suurema uuenduskuuri. Kadunud on pigem kitsas ja väike meediasüsteemi puutetundlik ekraan, mille asemel on nüüd 8-tolline variant.
McLaren on hoidnud rooli puhtana igasugustest nuppudest. Ning briti autotootja on kinnitanud, et palju kiidetud istumisasend on olnud fookuses ka Artural.
Uueks lahenduseks on veermiku ja mootori sõidurežiimide vahetamine, mis toimub kahe suure lülitiga, mis paiknevad näidikutebloki ülemistes nurkades. Kõik ikka selleks, et juht peaks käsi roolilt eemaldama võimalikult vähe.
Nagu aru võib saada, on Artura läbi ja lõhki täiesti uus McLareni superauto. Kuigi välimuselt võib see tunduda 570S-i evolutsioon, peitub selles hulga uusi lahendusi McLareni mudelivalikus.
Artura hind algab näiteks Saksamaal 226 000 eurost, mis oleks ilmselt Eestiga võrreldav hind, kui siin esindus oleks. Võrdluseks konkurentidega algab kõikide lemmik praktiline superauto 911 Turbo S 218 360 eurost ja Lamborghini Huracan EVO RWD mudeli saab Tallinna esinduse laost kätte 235 273 euroga.
Esimesed autod jõuavad klientideni tänavu kolmandas kvartalis.