Uus Mercedes-AMG E 53 on kuuesilindrilise bensiinimootoriga pistikhübriid

Fotod: Mercedes-Benz

Mercedes-AMG mudelite eletkriftiseerimine on juba kestnud mitu aastat, kus suurimaks ohvriks oli C 63, mis kaotas oma V-8 mootori, neljasilindrilise turboga hübriidajami vastu. Heaks uudiseks E 53 Hybrid 4Matic+ puhul on see, et ühtegi silindrit kadunud õnneks pole.

Kuna ka eelmise põlvkonna E-klassi puhul omas E 53 ridakuus mootorit, jätkab Mercedes-AMG sama liini. Suuremaks muutuseks on pistikhübriidajami lisandumine, mis toob endaga kaasa 163 hj (120 kW) elektrimootori, pakkudes koguvõimsuseks 585 hj, mis tõuseb Race Start kohaltvõtuga 612-hobujõuni. See on identne number möödunud generatsiooni E 63, kahe turboga 4-liitrilise V-8 mudeliga.

Seisust “sajani” kiirendus kestab nelikveolisel sedaanil vaid 3,8 sekundit, seda küll AMG Dynamic Package lisa valimisel, ilma selleta võtab sama kiirendus 4 sekundit. Kui valida universaal variant E 53-st, on mõlemad ajad 0,1 sekundi võrra aeglasemad.

Pistikhübriid ajam tähendab muidugi ka võimalust sõita puhtalt elektrijõul, mida saab teha üle 100 km, maksimaalse 140 km/h kiirusega. Kasutatav aku mahutavus on 21,22 kWh ja selle laadimine 10% pealt 80%-lise laadimistasemeni võtab vaid 20 minutit, kui leida 60 kW võimsusega laadija.

Muidugi ei piirdu E 53 uuendused vaid jõuallikaga. Auto konstruktsioon on tugevdatud, põiktala esivedrustuse vahel muudab esiotsa jäigemaks, samuti on jäigem ka auto tagaosa. Seadistatav veermik on eraldi häälestatud AMG mudeli jaoks pakkudes Comfort, Sport ja Sport+ režiime. Standard varustuses on ka tagarataste keeramine.

Suuremad pidurid aitavad auto kiirust kontrolli all hoida ja samuti on vaeva nähtud ka, et hübriidajami energia taastamine pidurdamisel oleks võimalikult loomulik ja hea pedaaliunnetusega.

Juhti ja kaassõitjat hoiavad kindlamini kinni sportlikud esiistmed, mis on standardvarustuses kaetud sünteetilise nahaga. Näidikud on 12,3-tollisel ekraanil ja meediasüsteem 14,4-tollisel, kuid valikus on ka Mercedes-Benzi MBUX Superscreen.

Kui tahta rohkelt lisa varustust kohe, on saadaval ka Edition 1 erimudel, millega kaasnevad süsinikkiust detailid auto väljaspool ja ka interjööris ning Nappa nahaga kaetud istmed ja polsterdus. Mainitud MBUX Superscreen on eriversioonil samuti juba varustuses.

Hetkel pole Mercedes-AMG E53 Hybrid 4Matic+ Eesti hinnad teada, arvestades, et siiani võimsaim E 450 maksab 85 552 eurot, siis võiks oodata E53 hinnaks kindlasti üle 90 000 euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.