Venemaa kavatseb taaselustada Moskvitši brändi ning kasutada selleks Renault tehast

Mõned aastad tagasi näidatud Kalašnikovi elektriauto prototüüp. Kas selline võiks olla plaanitav elektri-Mosse?

Veebruaris alanud Ukraina sõja tõttu on paljud autotootjad oma ärid Venemaalt ära viinud, kaasaarvatud Renault. Pärast otsust autode tootmine Venemaal lõpetada, on Renault otsustanud müüa kõik oma Renault Russia osakud Moskva linnale ja seda tervelt 1 rubla eest.

Samal ajal otsustati vabaneda ka 67,69 protsendilisest osalusest AvtoVazis, müües need autode ja mootorite uurimis- ja arendustegevuse instituudile Venemaal (NAMI). Lihtsamalt öeldes – Lada tehas läks Vene riigile.

Meediale avalikustatud ametlikus avalduses sõnas Renault, et tegu on valusa, kuid vajaliku otsusega, mis on mõeldud vastusena Venemaa agressioonile. Tootja sõnul ei ole nad oma 45 000 Venemaal olevat töötajat unustanud ja hoiavad laual varianti naaseda Venemaale kuue aasta jooksul. 

Leping Moskva linna ja NAMI-ga ei hoia endas ühtegi tingimust ning kõik vajalikud nõusolekud on juba saadud. See tähendab, et kõik Renault otsused hakkavad koheselt kehtima ja Renaultil ei ole enam ühtegi äri Venemaal.

Kuulsusrikka margi kuulsusrikas tulevik…

Renault nüüdseks kunagist tehast kasutab nüüd Moskva linn ja kuulujuttude kohaselt võib varsti näha NSVL-i aegse brändi Moskvitši tagasitulekut, vähemalt niimoodi ütles Moskva meer Sergei Sobjanin.

“Volgogradi prospekti ääres asuval autotehasel on pikk ja kuldne ajalugu” ütles ametlikus teadaandes Moskva meer. “Peaaegu 100 aastat tagasi alustati siin tehases Fordi autode tootmist. Dekaade toodeti siin legendaarset kodumaist Moskvitši. Alates 1998. aastast on tehas teinud koostööd Renaultiga ja nendelt konveieritelt on välja tulnud Loganeid, Dustereid ja Sanderosid. 2022. aastal keerame me Moskvitši ajaloos uue lehe.”

Kes mäletab, siis aastal 2006 läks Moskvitš pankrotti. Venemaa suurveokite tootjast Kamazist saab Moskvitši tehnoloogiapartner. 

Moskva plaani kohaselt alustatakse sisepõlemismootoritega autode tootmisega ning hiljem minnakse ehk üle elektrimootorite peale. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.