Video: Top Geari esimene proovisõit seninägematu T.50 superautoga, milliseid tõenäoliselt rohkem ei tehta

Foto: Facebook, Gordon Murray Automotive

Gordon Murray Automotive (GMA) esimese superauto T.50 ümber on automeedia üpriski õhinas olnud ja seda põhjusega. Top Geari ajakirjanik Ollie Marriage sai endale ainulaadse ülesande testida autot esimesena väljaspoolt GMA’d.

Briti inseneri ja autodisaineri Gordon Murray peamine kuulsus superautode valdkonnas on muidugi McLaren F1 auto loomise tõttu. GMA T.50 ongi selle masina spirituaalne järeltulija ning kannab endas kõike, mida üks eriti rariteetne analoog superauto omama peaks.

Täpsemate detailide kohta saab lugeda siit ja T.50 ekstreemse Niki Lauda nimelise eriversiooni kohta kirjutasime samuti. Esimene videoarvustus Top Geari poolt annab aga auto kohta infot, mida siiani pole jagatud. Ehk siis – kuidas sellega päriselt sõita on?

Peamised pidepunktid T.50 kohta on järgmised: vabalthingav V-12 mootor, mis kerib 12 100 pöördeni minutis, auto keskel paiknev juhiiste ja muidugi kolm pedaali koos manuaalkastiga.

Top Geari videost saame teada, et autoga on üllatavalt lihtne sõita isegi tavalises linnaliikluses ja ka künnised ei ole sellele probleemiks. Samas kirjeldab Ollie Marriage, kui kiiresti mootor reageerib ja siduri pedaali vajutamisel pöörded koheselt langevad, mis vajab juhilt rohkem keskendumist igal käiguvahetusel.

Muidugi on kiirema sõidu puhul garanteeridud erinevate meelte ülekoormus fantastilise roolitunnetuse, konkreetse ja mehaanilise käigukangi liikumise ning ka selle vapustava mootori heli tõttu. Kõige paremini saab GMA T.50-st aimu muidugi Top Geari videot vaadates, mille leiad siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.