Sisuturundus

Hakkad auto ostuks laenu võtma? Vali võrdlusplatvormil endale soodsaim laenupakkumine

Foto: Shutterstock.

Uue või kasutatud auto soetamise eel tuleb tihtilugu vastu võtta mitmeid olulisi otsuseid ja tõenäoliselt on üks peamisi küsimusi, kas võtta sõiduki ostuks laenu. 

Auto ostmiseks laenu võtmine on võrdlemisi levinud, kuna sageli ei ole vajaminevat summat endal kohe käepärast. Kui otsustadki laenu kasuks, siis tekivad kohe järgmised küsimused: millise ettevõtte poole pöörduda, kas valida autolaen või liising ja kust üldse saada parim pakkumine.

Muuda pakkumiste võrdlemine mugavaks ja kiireks

Turule on üha rohkem ilmunud ettevõtteid, kes pakuvad laene. Selleks, et leida endale soodsaim laenupakkumine, tuleb kõikide laenuandjatega eraldi ühendust võtta ja täita hulga pabereid. See on üsnagi ajakulukas ja ebamugav protsess. 

Et muuta otsuse langetamine tunduvalt lihtsamaks ja kiiremaks, tasub laenupakkumine valida Altero finantsvõrdlusplatvormilt, mis teeb sisuliselt kogu selle suure töö sinu eest ära. Kuidas, sa küsid?

Soodsaima laenupakkumise saamiseks tuleb esitada Altero.ee platvormil üks lühike taotlus, misjärel saadetakse see automaatselt edasi laenuandjatele, kes omakorda teevad sulle, kui potentsiaalsele laenuvõtjale, pakkumise. 

Tihti on jäänud inimestele arusaam, et parim laenupakkumine tehakse talle tema enda kodupangast. Altero tegevjuht Taavi Mägi nendib aga, et alati see kahjuks nii ei ole. “Kui pöörduda mõnda teise panka, võib tegelikult rahaline kokkuhoid olla märkimisväärne,” kinnitab Mägi. 

Ta toob välja, et praegu on Alterol 17 koostööpartnerit, kes tegelevad laenude andmisega. Nende hulka kuuluvad näiteks TFBank, Credit24, Laen.ee, Svea, Holm Bank ja paljud teised. 

Ning mis veel parem – teenus on igale inimesele tasuta ehk mingisugust raha selle eest maksma ei pea. 

Laen või liising?

Enne veel, kui laenu minnakse võtma, tasub läbi mõelda ka see, kas valida autolaen või liising. Esmapilgul võivad need tunduda vägagi sarnased, ent tegelikult on siiski väikeseid erisusi, millest teadmine aitab sul sobivaima otsuse teha.

Taavi Mäe sõnul tuleks enne laenu võtmist mõelda eeskätt sellele, millise sõiduki sa planeerid soetada. “Autolaenu peaksid valima eelkõige need, kes kavatsevad osta endale mõnevõrra vanema sõiduki. Tõsi, autolaenu intressimäär on reeglina liisingu omast suurem, kuid siin tasuks tähelepanu pöörata ka muudele olulistele asjaoludele,” suunab Mägi.

Ta täpsustab, et näiteks ei ole autolaenu juures vajalik esimene sissemakse, mis liisingu puhul on üldjuhul 10–20 protsenti. Teiseks võib välja tuua selle, et liisingut võttes on eelduseks, et sõidukile tehakse kaskokindlustus, ja liisinguperioodi lõpus ei tohi auto olla vanem kui 15 aastat. Autolaenu puhul taolisi kriteeriumeid seatud ei ole. 

Kokkuvõttes tuleb alati läbi mõelda, kas autol on tingimata vaja kaskokindlustust, on sul piisavalt vahendeid, et esimene sissemakse kohe teha ning kas soovid, et auto jääks tagatiseks pangale. Selle kõige põhjal on otsust teha lihtsam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.