2018. aasta 1. jaanuarist muutub Eestis firmaautode maksustamise kord ning kehtima uue loogika järgi arvutatav erisoodustusmaks, mida tuleb maksma hakata auto võimsuse järgi. Kui varem oli erisoodustusmaksu arvutamise aluseks 256 eurot kuus, siis nüüd hakkab see olema iga kilovati eest 1.96 eurot, millelt arvutatakse välja lõplik tasumisele kuuluv summa.

Üle viie aasta vanuste autode omanikele kehtib soodustus, kilovati eest tuleb sellisel juhul maksta 1,47 eurot kuus ja erisoodustusmaks tuleb väiksem.

Nende jaoks, kes sõidavad kuni 130 kW autode ning vanemate autodega, läheb erisoodustusmaks väiksemaks ja nende jaoks, kes sõidavad üle 130 kW autodega, läheb kallimaks.

Erisoodustuselt tuleb makse maksta sellisel juhul, kui tööandja võimaldab töötajal sõiduautoga teha isiklikke sõite. Kui ettevõttele kuuluva sõiduautoga on võimalik erasõite teha ja/või neid tehakse kasvõi üks kord, siis tuleb ka erisoodustusmaksu maksta. Kui ettevõtja maksuametile selgelt ära tõendada, et ta autot mitte meetrikski erasõitudeks ei kasuta, siis maksu maksma ka ei pea.

Autogeeniuse erisoodustusmaksu kalkulaator aitab sul välja arvutada, kui palju edaspidi iga kuu oma firma arvel olevate autode eest erisoodustusmaksu tasuma pead.

Sisesta auto andmed

Tulemus

Nimetus 2017 2018 Võit/kaotus
Erisoodustuse hind
Sotsiaalmaks
Tulumaks
Riigile tuleb kuus maksta