Autoeksperdi blogi

Autokate: kas peaksid selle enda sõidukile talveks muretsema?

Foto: Scanpix/AP/Nam Y. Huh.

Talvel võib autofoorumitest leida mitmeid arutelusid autole külmaks aastaajaks katte muretsemise teemal. Täielikku tõde tõenäoliselt ei leidugi, kuid püüame asja võimalikult selgeks teha.

Ühelt poolt on kate heaks kaitseks lume, mustuse ja muu lenduva eest. Teisalt ei pääse katte alt niiskus minema ning samuti võib kate auto kerel leiduvate mustuseterakeste tõttu hõõrumisega värvi kahjustada.

Üheks argumendiks võib olla ka asjaolu, et madala kvaliteediga katted võivad suure lume ja külma korral vastu autot lihtsalt ära jäätuda ning neid on hiljem raske eemaldada.

Tuleb tõdeda, et korralikud katted aitavad talvehommikul enamasti ikkagi aega säästa – haarad ühest nurgast kinni ja tõmbad kogu lume ja niiskuse ühe liigutusega autolt maha ning võid puhaste klaasidega sõitu alustada.

Kui kogu auto katmine siiski kõne alla ei tule, võiks kaaluda vähemalt esiklaasi katte muretsemist. See tähendab, et enam ei tule esiklaasile kraabitsaga ligi minna ning hommikul on vähemalt üks aken alati puhas ja sõiduvalmis.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.