Autoeksperdi blogi

Kolm asja, mis iga autoomanik kevade saabudes oma sõidukiga tegema peaks

Märtsikuu on käes ning silmapiiril terendab lootus, et lumi ja jää sulavad peagi lõplikult ära. Kevad nagu iga teinegi aastaaeg tähendab autoomanike jaoks jällegi seda, et tuleb kätte võtta mõned korralised hooldused.

1. Pese auto korralikult puhtaks

Peale lume sulamist tänavatele jäänud mustus ei kao kindlasti hetkega, mistõttu ei tasu ehk kohe peale esimesi plusskraade kõige põhjalikumat pesu ette võtta. Küll aga võiks iga endast ja oma sõidukist lugupidav autoomanik suurema autopesu võtta ettekevade esimeses pooles, siis kui esimene porihooaeg on lõppenud.

See pesu võiks olla põhjalikum kui niisama nutipesulas survepesuriga sõidukist üle käimine ja hõlmata nii auto klaase, velgi kui ka salongi, et soojale hooajale puhta sõidukiga vastu minna. Pesemisel on ka praktilisem külg kui ainult välimus: puhta auto peal torkavad võimalikud kriimustused ja kahjustused paremini silma.

2. Vaheta kojamehed ära

See punkt on eriti oluline nende tublide juhtide puhul, kes talveperioodiks spetsiaalsed talvised kojamehed hankisid, kuid kehtib ka üldiselt kõikide autoomanike puhul.

Põhjus on väga lihtne: talvel ja suvel erinevate kojameeste kasutamine pikendab kojameeste eluiga. Samuti on talvised ja suvised kojamehed erineva konstruktsiooniga ning töötavad kõige paremini just neile ette nähtud hooajal.

3. Vaata auto kuluosad üle

Kevad ja sügis on need ajad, mil võiks kriitilise pilguga vaadata üle sõiduki kuluosad, vajadusel ka sõiduk hooldusesse viia. Siia alla kuuluvad lisaks kojameestele näiteks pidurid, veermik ja kõiksugu vedelikud ja rihmad, mille õigeaegne vahetamine ei pruugi sugugi kallis olla, kuid mis tähelepanuta jätmise korral võivad suuri probleeme põhjustada.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses