Autoeksperdi blogi

Kuidas oma sõidukile talveks autokatet valida ja mida vältida?

Foto: Scanpix/TASS/Anton Novoderezhkin.

Osade autoomanike jaoks tähendab talve saabumine, et kätte on jõudnud aeg oma sõiduk talvekorterisse saata. Üks variant auto hoiustamiseks on viia see muidugi selleks otstarbeks loodud autohotelli. Olenevalt asukohast ja võimalustest ei pruugi see variant aga kõikidele soovijatele sobida.

Garaažiga autoomanike jaoks ei ole sõiduki hoiustamine enamasti probleemiks. Teisalt tasub isegi siseruumis autot hoiustades pöörata tähelepanu sõidukit ümbritsevale keskkonnale. Kui tegu pole just soojustatud ja pidevalt ühtlase temperatuuriga ruumiga, tasub mõelda autokatte soetamisele, et sõidukile lisakaitset pakkuda.

Hoovile või parklasse jäetud sõiduki puhul on autokate lausa kohustuslik, eriti kui on plaanis sõiduk pikemaks ajaks seisma jätta. Vihm, lumi ja jää ei mõju hästi ühelegi sõiduki osale, eriti selle kerele, mistõttu tasuks kindlasti valida veekindel autokate, mis ka karmimatele ilmastikuoludele vastu peab.

Kui siseruumi jäetud auto puhul võib tõesti õhemast kattest piisata, et seda tolmu ja võimalike mõlkide (kui näiteks ise garaažis ringi liigud) eest kaitsta, siis õues seisva auto puhul on mõistlik investeerida juba kvaliteetsemasse kattesse. Kindlasti tuleks vältida plastikust presentkatteid, kuna need võivad auto värvi tõsiselt kahjustada.

Kuidas autot talvekorteriks ette valmistada?

Enne auto katmist tuleks see võimalikult korralikult seest ja väljast puhtaks pesta ja vahatada. Sedasi talitades saab uue hooaja alguses katte alt tulnud läikiva sõidukiga kohe teele minna, ilma et oleks vaja uuesti pesemisega tegelema hakata. Katet paigaldades on soovitatav kutsuda appi teine inimene, et vältida katte maapinnaga kokku puutumist ja selle mustaks saamist – porine kate võib sõiduki värvipinda hoopis kahjustada, mitte kaitsta.

Muidugi on olemas katteid ka neile, kes ei plaani sõidukit pikemaks ajaks hoiustada. Üldiselt piirduvad autojuhid igapäevaste katete valikul ainult esiklaasi katmisega, kuna just selle pinna puhastamine valmistab külmal talvehommikul inimestele enim peavalu. Siiski pole sugugi halb mõte oma sõiduki nädalavahetuseks katte alla paigutamine. Eriti kui on teada, et järgnevatel päevadel on suuremat sadu oodata.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.