Autoeksperdi blogi

Lemmiklooma transpordi ainult koos õige turvavarustusega!

Foto: Scanpix/Dmitry Feoktistov.

Lemmiklooma transportimine tuleb tõenäoliselt iga loomaomaniku elus ühel või teisel hetkel ette. Linnapildis võib küll süles istuv koer kõrvalseisjatele nalja pakkuda, kuid tegelikult on selline looma transportimine üsna ohtlik.

Loomad, täpselt nagu inimesedki, alluvad teadupärast füüsikareeglitele. Süles istuv loom avarii puhul teadupärast paigale ei jää ning muutub äkkpidurduse puhul ohtlikuks raskuseks, mis läbi esiklaasi võib paiskuda.

Lemmikloom vajab samamoodi turvavööd

Seetõttu tuleks näiteks koera transportides kindlasti hankida spetsiaalne turvavarustus, millega saab looma ohutult istme külge kinnitada, et lemmikloom äkilisema pidurduse korral endale ega kaasreisijatele viga ei teeks. On olemas ka kookonit meenutavad traksidega transpordipuurid, mis hoiavad looma ohutult paigal.

Üks parimaid viise looma transportimiseks on pagasiruumis koos spetsiaalse võrega, mis peaks kindlasti olema metallist, mitte plastikust või muust materjalist. Kuid ka pagasiruumis koera transportides võib loom äkilise pidurduse korras vastu puuri paiskuda ning end vigastada. Seetõttu on turvatraksid vajalikud nii salongis kui ka pagasiruumis sõitmise jaoks.

Lisaks võrele tasuks pagasiruumi hankida ka kummist põrandakate või vaip, mida saab hõlpsasti puhastada.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses