Autoeksperdi blogi

Mida tasuks jälgida auto pardakaamera ostmisel?

Kuigi Eestis ei ole sõiduki pardakaamera omamine kohustuslik, on sellegipoolest tegemist üpriski kasuliku lisaseadmega. Eriti kasulikuks muutub pardakaamera avariide korral, kui õnnetuse täpsemaid asjaolusid ei suudeta kohapeal kindlaks teha. 

Selliselt on tõestus tänu pardakaamerale kenasti salvestatud. Kuid mille järgi üldse pardakaamerat sõidukisse valida?

Peamised elemendid

Nagu iga teise elektroonikaseadme puhul on ka pardakaamera juures üks olulisemaid elemente töökindlus. Seetõttu ei tasuks kiiruga kohe poeletilt võtma minna seda kõige odavamat. Tõsi, võib juhtuda, et see “rahakotisõbralik” seade teenib sind aastaid, kuid reeglina tuleb kõrgem kvaliteet ka vastava hinnasildiga.

Pardakaamera soetamisel tuleks jälgida kindlasti ka pildikvaliteeti. Kuna seadme eesmärk on salvestada ümbritsevat, siis on oluline, et kogu jäädvustus oleks selge ja puhta kvaliteediga. Üldjuhul võiks vaadata seadmete poole, mille salvestus eraldusvõime on vähemalt 720p, kuid parem oleks isegi 1080p.

Järgmiseks võiks pilgu suunata mälukaardi poole. Et pardakaamera salvestamine oleks murevaba, tasuks otsida pardakaameraid, millel on suurema mahuga mälukaart. Kuigi osa seadmeid juba kasutavad nutikat funktsiooni, mis hakkab automaatselt uuesti salvestama mahu täis saamisel, siis probleemide ja tõrgete vältimiseks on mõistlik valida võimalikult suure mahuga kaart. 

Millised lisafunktsioonid võiks pardakaameral olla?

Kuna pardakaameraid on erinevas hinnaklassis, pakuvad mõned neist ka rohkem lisafunktsioone kui teised. Näiteks leiab teatud mudelitelt liikumisanduri, mille abil hakkab kaamera automaatselt salvestama, kui sõiduk liikuma hakkab või kui vaateväljas toimub liikumine.

Kasuks tuleb veel GPS, millega saab kindlaks teha sõiduki asukoha, kui peaks juhtuma õnnetus. Lisaks võimaldab GPS kuvada videopildile ka kiiruse. 
Hulga funktsioone pakub näiteks Mobi-350 pardakaamera, millel on GPS võimekus, liikumisandur, 4 GB mälukaart (max 32 GB), millel on nutikas ülesalvestamine ning palju muud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.