If Kindlustuse blogi

Avarii auto tehnilise rikke tõttu – kes hüvitab kahjud?

Tõenäoliselt hoolitseb enamik autoomanikke oma sõiduvahendi tehnilise seisukorra eest piisavalt tihedalt, et tagada sõites võimalikult murevabade kilomeetrite olemasolu.

Vahel aga juhtub ootamatusi, seda ka uuemate ja vägagi korras olevate sõidukite puhul. Armatuurile lööb mõni tuluke ning sõiduk ei käitu enam nii, nagu muidu ette nähtud on. Halvemal juhul kaob üldse juhitavus ning juhtub avarii. Kes hüvitab kahjud?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus toonitab, et ennekõik on tähtis sõita tehniliselt korras sõidukiga. Juba seetõttu, et sellest sõltub nii autojuhi enda kui ka kaasreisijate ja kaasliiklejate tervis.

Kui juhtub õnnetus, siis toimub hüvitamine tavapärasel kujul. Liikluskindlustuse alt hüvitatakse kannatanule kahjud igal juhul, olenemata õnnetuse põhjustanud sõiduki seisukorrast.

Kaskokindlustuse puhul on tingimus, et liigelda tuleb tehniliselt korras sõidukiga. Kui õnnetus juhtus tehnilise rikke tõttu, siis õnnetuse tagajärjel tekkinud kahjud hüvitatakse, kuid õnnetuse põhjustanud tehniline rike tuleb omanikul enda kuludega kõrvaldada.

Vaata ja tutvu erinevate kaskokindlustuse pakettidega siin.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.