Kas elektriautod teevad rohkem õnnetusi, kuna kiirendavad keskmisest paremini?

Elektriautode kiirendus võib esialgu jalust rabada.Foto: Shutterstock

Elektriautod kiirendavad tänu elektrimootorile märgatavalt kiiremini kui sisepõlemismootoriga sõidukid. Särtsakamad isendid jõuavad 100 km/h kiiruseni isegi alla 6 sekundi. Kuidas aga mõjutab see kindlustusjuhtumeid?

Õnnetuse tagajärjed on kallimad

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja nendib, et mõningal määral peab selline võrdluse isegi paika. Ja just eelkõige toobki ta välja need kiired masinad, mis saavutavad piirkiiruse väga kiiresti. “Selliste äkiliste kiirenduste tagajärjel on tõsiasi, et ka tekkivad kahjud on suuremad,” märgib Piiroja.

Piiroja soovitab elekriauto juhtidel olla alguses eriti tähelepanelik. “Kui ei ole enne elektriautoga sõitnud, võib nende kiirendus tulla üllatusena,” toonitab ta. Kuna mingit kütuse põlemisprotsessi kiirendamise käigus ei ole, siis jõuab iga liigutus gaasipedaalil kohe ka autoni.

Seega tasub lihtsalt esimest korda elektriauto rooli istudes olla ettevaatlik. Tunnetada autot mõnel kõrvalisel tänaval, kus liiklus on väiksem ning alles pärast seda siseneda igapäevasesse liiklusesse. Nii võid olla veendunud, et omad auto üle kontrolli ning tead, kuidas ta mingisugustes situatsioonides käitub ning hoiad ära nii mõnegi õnnetuse, mis teadmatusest muidu juhtuda võiks.

Kui soovid oma autot kaitsta, siis kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.