If Kindlustuse blogi

Kas kasko aitab, kui vajud mitteametlikul jääteel autoga läbi jää?

Kui autojuht otsustab minna sõitma kinnitamata jääteele, siis tuleb arvestada, et igasugune vastutus asub autojuhil.Foto: Shutterstock

Detsembri algus tõi Eestisse märkimisväärsed külmakraadid, mis on kaanetamas kinni nii mõnegi veekogu ning võib nii mõnegi ulja autojuhi jää peale sõitma kutsuda. Millega tuleb arvestada, kui lähed mitteametlikule jääteele autoga lõbusõitu tegema?

Igasugune vastutus lasub autojuhil

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus selgitas, et kui autojuht otsustab minna sõitma mitteametlikule jääteele, siis tuleb arvestada, et igasugune vastutus asub autojuhil. Ametlikult kinnitamata jääteel autoga sõitmine võib lõppeda halvasti ning kindlustus õnnetuse korral kulusid kahjuks ei kata.

Et üldse jäätunud veekogule sõitma minna, peab olema selle valdaja või omaniku luba, üldjuhul on selleks kohalik omavalitsus või maaomanik. 

Kõiksuguste võimalike kurbade tagajärgedega õnnetuste vältimiseks tuleb kasutada ainult transpordiameti poolt kinnitatud jääteid, kui neid peaks sel talvel avatama. Neid on eelnevalt kontrollitud, et jää paksus oleks piisav ning sõitjate igakülgne ohutus on tagatud. Nii on ka tegelikult võimaliku õnnetusega kaasnev reostusoht minimaalne.

Ametlikul jääteel kehtib kindlustus samadel alustel nagu maismaalgi

Kui peaks leidma talve jooksul ametlikud jääteed, siis vastutab teede korrashoiu eest transpordiamet ning kui peaks midagi juhtuma, siis kehtivad ka liiklus– ja kaskokindlustus täpselt samamoodi nagu tavapärases liikluses.

Ametlikul jääteel sõites tasub meeles pidada, et jäätee on avatud ainult valgel ajal, ja siis, kui teedel on hea nähtavus (vähemalt 300 meetrit). Ja nii nagu liikluses, tuleb ka jääteel kinni pidada kõiksugustest seal kehtivatest reeglitest, mis on valdaja kehtestanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.