If Kindlustuse blogi

Kas rahe tekitatud kahju puhul aitab kaskokindlustus?

Foto: Scanpix/Sakala/Marko Saarm.

Loodusjõud on asi, mida on raske vältida, valmistuda või ette ennustada. Kui tormi ja lumetuisku suudab ilmajaam veel prognoosida, siis rahe on enamasti ootamatu ja vältimatu.

Tavaline rahe ei tee suurt kurja, aga mõnikord tuleb ette terasid, mis suudavad asju purustada ja mõlke tekitada. Autoga on sellisel juhul lood halvad.

Rahe tuleb ootamatult ja katuse alla enamikul pole autot panna nagunii. Ei aita ka autokate või muu tavalahendus. Tuleb lihtsalt pöidlad peos loota, et raheterad pole väga suured.

Kaskokindlustuste puhul on õnneks kaitse olemas. Kui rahetera tekitab vigastusi klaasidele, siis If Kindlustuses on klaasid kasko puhul vabastatud ka omavastutusest.

Tuleb hinnata kahjude suurust ja remondivõimalusi

Kui auto kere ehk siis kapott, katus ja pagasiluuk on saanud mõlke, tuleb pöörduda kindlustusandja poole. Koostöös spetsialistidega antakse hinnang, millisel määral on kahju tekkinud ja leitakse lahendus, kuidas oleks seda kõige mõistlikum parandada.

Väiksemad värvikahjustused saab enamjaolt poleerimisega eemaldada. Väiksemate mõlkide jaoks on samuti tänapäevased tehnoloogilised lahendused, mis ei eelda mastaapseid keretöid ja värvimist.

Kui kõik need siiski ei toimi, tuleb ette võtta põhjalikum töö, mille õnneks katab kindlustusfirma. Omaniku kanda jääb vaid lepingus ettenähtud omavastutuse osa.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.