If Kindlustuse blogi

Kas varasemad liiklusseaduse rikkumised võivad kindlustuse hinda mõjutada?

Foto: Scanpix.

Liikluskindlustuse hinda mõjutab mitu faktorit: liikleja vanus, sõidukogemus ning näiteks auto võimsus. Lisaks neile võib tekkida veel üks küsimus: kas kindlustuse hinda võivad mõjutada ka varasemad rikkumised?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul pole kindlustusfirmadel ligipääsu karistusregistrile. “Kiiruskaameratrahvid või ükskõik missuguse teo eest saadud karistused liikluskindlustuse hinnas täna veel ei kajastu,” nendib Veilberg.

Ta lisab, et praegu puudub ka piisavalt pädev süsteem rikkumiste ja hinna vahelise suhte hindamiseks. Mis aga kindlasti liikluskindlustuse hinda mõjutab, on süülised avariid.

Noore juhi poolt põhjustatud avarii võib kindlustuse hinda talle märgatavalt kergitada. Kui varasemate kahjude register puudub või kui kahjusid pole tükk aega juhtunud, siis hakkab kindlustuse hind iga aastaga langema.

Põhiliselt sõltub Veilbergi sõnul kindlustuse hind siiski sõiduki tüübist, võimsusest ning omaniku vanusest, liikluskahjude statistikast ja registreeritud elukohast.

Arvuta oma sõiduki liikluskindlustuse hind siin.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.