Milliseid kahjusid liikluskindlustus ei hüvita?

Liikluskindlustus kõige eest ei kaitse.Foto: Shutterstock

Liikluskindlustus on igale autoomanikule kohustuslik, kuid päris kõige vastu see ei aita. Milliste kahjude korral jääb liikluskindlustusest väheks ja vajad lisakaitset?

Kõige lihtsamalt öeldes ei aita liikluskindlustus siis, kui õnnetuses pole teist osapoolt. Näiteks sõidad lihtsalt kodus vastu aiaposti. Keda siin ikka süüdistada, kui ainult enda tähelepanematust. 

Teine osapool kaob jälgi jätmata

If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuhi Reet Veilbergi sõnul võib selline olukord tekkida ka siis, kui avastad enda auto, mida on vigastatud, kuid teist osapoolt ei ole enam silmapiiril ja seda ei saa enam kuidagi tõestada, et just tema põhjustas kahju sinu sõidukile.

“Olgu selleks teine auto, jalgratas või tõukeratas – kui õnnetuse põhjustaja on jälgi jätmata kadunud, siis liikluskindlustusest üksi jääb juba väheks,” selgitab ta. Samuti ei aita liikluskindlustus, kui näiteks jookseb metskits teele ette või kukub puuoks pargitus auto katusele. Humoorikas selgitus oleks, et metskitsel ju liikluskindlustust ei ole. Loetelu sellistest riskidest on pikk.

Liikluskindlustuse näol on tegemist eelkõige vastutuskindlustusega, millega kaitsed iseennast, kui teisele isikule või ta varale kahju tekitad. Samuti saad sa oma auto remonditud vastaspoole liiluskindustuse abil, kui see teine autohuht on rikkunud liiklureegleid ja sinu auto ära rihib. Aga kui soovid kaitsta enda sõidukit, siis on vaja juba kaskokindlustust, just noored kindlustajad peavad endale need reeglid selgeks tegema,” selgitab Veilberg. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.