If Kindlustuse blogi

Kes katab kulud, kui minu auto põrkab kokku jalgratturiga?

Ka väiksem täke või mõlkimine võib minna kalliks maksma.Foto: Shutterstock

Tihedas liikluses juhtub paraku erinevate liiklusvahendite vahel tihti väiksemaid või suuremaid kokkupõrkeid. Kui sinu autole kihutab otsa jalgrattur, võib see ka sõidukile tekitada suure kahju. Selgitame, kas kaskokindlustus tuleb sellises olukorras appi ning aitab kulud katta.

Kokkupõrked jalgratturitega kipuvad juhtuma just suvekuudel, sest ilusad ilmad meelitavad üha rohkem inimesi jalgrattaga liiklema. Kahjude korvamine oleneb sellest, kes on süüdlane. Kui õnnetuses on süüdi autojuht, hüvitab jalgratturile tekitatud kahju (ka tekitatud tervisekahjustused) liikluskindlustus

Kui õnnetuse põhjustas jalgrattur, siis võib auto omanik esitada jalgratturile nõude tekkinud kahju hüvitamiseks. Üks variant on maksta kahjud oma taskust kinni, teine võimalus on aga end kaitsta selliste juhtumite vastu kindlustusega. Selliseid ratturite tekitatud kahjusid saab hüvitada vastutuskindlustus. Seda on võimalik endale soetada koos kodukindlustusega. Tavapäraselt kaitseb vastutuskindlustus kinnisvara  omanikku sellistel puhkudel, et kui näiteks tema kodust alguse saanud üleujutus kahjustab naabri vara, misjärel saab kindlustus ka neid kahjusid hüvitada. Samas on võimalik valida vastutuskindlustus, mis kehtiks sulle ja su pereliikmetele ka väljaspool kodu. Sinna alla kuulubki näiteks selline õnnetus, kui sa ise või su laps sõidab mõne naabri autole otsa või juhtub mõni teine selline õnnetus. Laiema vastutuskindlustuse ja lisainfo saamiseks helista Ifi Kindlustustelefonil 777 1211.

Paraku ei hüüa õnnetus tulles ja kui ratturid saavad ennast kaitsta vastutuskindlustusega, on autojuhtidel lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele mõistlik kaaluda ka kaskokindlustuse tegemist. Kuna ükski selline õnnetus ei ole meeldiv, on hea kui ei pea selle järel hakkama muretsema ka suuremate rahaliste kulutuste pärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.