If Kindlustuse blogi

Milliste autodega põhjustatakse kõige rohkem liiklusõnnetusi?

Foto: Shutterstock

Õnnetuste juhtumises ei ole kindlasti süüdi ükski auto või mõni kindel mark. Avariid juhtuvad kas teadlikust reeglite eiramisest või on siis tegu tõesti õnnetusega, mida ei ole võimalik ette näha.

Seega ei ole alltoodud statistika puhul kindlasti süüdi automark, vaid pigem ikka selle juhid. Aga numbreid ja statistikat on alati huvitav vaadata, seega võeti If Kindlustuse liikluskahjude andmetest viimase kolme aasta avariide puhul välja õnnetuse põhjustanud autode margid ja vanused.

Auto markide lõikes on esikohal Volkswagen, millega on põhjustatud 10% õnnetustest. Kuna tegemist on ka Eesti populaarseima automargiga, siis on põhjus osaliselt ka tõenäosuses.

Huvitaval kombel on teisel ja kolmandal kohal Volvo (8%) ja Scania (7%). Kui Volvo puhul on kindlasti oma osa ka sõiduautodel, siis Scania saab oma kolmanda koha kätte puhtalt veokite pealt.

Võrdselt Scaniaga on 7% õnnetustest põhjustanud ka Mercedes-Benz ja Toyota. Viimase puhul on samuti osaliselt põhjendatav suure sõidukite koguarvuga.

Kui vanad need autod on?

Autode vanuseline jaotus ütleb et 36% juhtudest on sõiduki vanus 9-14 aasta vahemikus. Keskmine vanus 10,5 aastat.

See näitab taaskord, et kaskokindlustuse poliis võib ära tasuda ka juhul, kui auto pole liisingus ja pank ei nõua kaskot. Võimalikud kulud võivad olla väga suured ja kaskokindlustus tagab südamerahu. Vaata ja arvuta siit, kui palju selline rahu sulle maksaks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.