If Kindlustuse blogi

Noore juhi suur probleem: sain juhiload, aga kelle nimele peaksin kindlustuse tegema? 

Foto: Shutterstock.

Äsja load saanud noor mõtleb teinekord ilmselt, et lihtsam on teha liikluskindlustus näiteks vanemate nimele, sest hea sõiduajalooga emal või isal on kindlustusmakse odavam kui noorel roolikeerajal. Kas see on aga parim lahendus?

“Noorel autoomanikul on mõistlik hoida kindlustus enda nimel. Kuigi algaja juhi kindlustus on kallim, väheneb kindlustusmakse kahjudeta iga aasta järel,” selgitas If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet VeilbergTegelikult on liikluskindlustust võimalik osta näiteks ka kvartali kaupa, mis vähendab ühekordse kulu suurust.

Siinkohal rõhutas Veilberg, et kindlustuse peaks alati tegema ikka see inimene, kellel on huvi kindlustamise vastu. Kuigi inimesed kardavad liigselt seda, et õnnetuse järgselt kaasnevad sellega kindlustusvõtjale suured tagajärjed, siis reaalsuses see nii ei ole. 

“Kui kindlustust hoitakse ema või isa nimel, läheb ka võimalik kahju ema või isa arvele,” selgitas Veilberg. Ta lisas, et õnnetuse järgselt läheb kindlustus tavaliselt küll 30-50 protsenti kallimaks ja sellest hoiduda ei saa.

Kui inimene hakkab juba noorelt ise kindlustama enda nime alt, siis hakkab jooksma tema enda ajalugu ja sellega seoses vähenevad ka riskid tulevikus. Seega vastutab noor ise enda ajaloo eest. Alguses on mõistagi riskid suuremad, aga kindlustusajalugu hakkab juba esimesest päevast jooksma ja kui ta väldib õnnetusi, siis vähenevad ka antud riskid.

“Hoiduda tuleks avarii põhjustamisest. Siis läheb kindlustus tavaliselt aasta pärast soodsamaks ja ka noorusest tulenev hinnalisa väiksemaks,” sõnas Veilberg.

Samuti tõi Veilberg välja, et noored saavad liikluskindlustuse kindlustusmaksete hinda vähendada, kui kasutavad väiksema võimsusega autosid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.