If Kindlustuse blogi

Ostsin uue auto ja tankisin vanast harjumusest valet kütust. Mis nüüd saab?

Kui mootor annab sõidu ajal ise tõrkumisega märku, et midagi on valesti, siis ei piisa ainult kütusepaagi pesemisest, vaid ees ootab suurem kahjude likvideerimine.Foto: Shutterstock

Kas oled alustanud tankimist ning alles otsikut tagasi pannes üllatusega avastanud, et oled autosse täiesti valet kütust tankinud. See hirmutav juhtum võib hajameelsuse tõttu tabada meist igaüht. Eriti, kui oled äsja ostnud teist kütust vajava auto.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on kõige kergem olukord see, kui sa ei ole veel jõudnud autot käivitada. “Sellisel juhul tuleks esimese asjana helistada puksiirile, kes tuleb kohale ning viib auto remonditöökotta, kus pumbatakse paak tühjaks ning valatakse sisse õige kütus,” räägib Kruus.

Kahjuks saadakse üldjuhul olukorrast aru siis, kui mootor annab olukorra tõsidusest ise märku tõrkumisega.

Siis ei piisa ainult kütusepaagi pesemisest, vaid ees ootab suurem kahjude likvideerimine, mis on ka rahakotile üpris kulukas, sest see kindlustuse alla ei kuulu. 

If Kindlustus saab abikäe ulatada autoabi teenuse kaudu. “Kaskokindlustuse alt on puksiirteenus tasuta juhul, kui see tellitakse läbi If Kindlustuse klienditelefoni 777 121. Kui autoabisse helistatakse ise ja teenus tellitakse otse, siis If seda ei hüvita,” rääkis Kruus. 

Siiski toonitab Kruus, et kuna tegemist oli kliendi enda hooletusega, siis töökojas tehtud tööde eest peab klient ise maksma. “Ka siis, kui ta on vale kütusega ise mõnda aega sõitnud ning sõiduki küttesüsteemile ja mootorile kahjustusi põhjustanud,” lisab Kruus. 

Küll aga kuulub hüvitamisele kindlasti aga üks põnev nüanss: kui keegi sõidab tanklast minema koos tankuri püstoliga, hüvitatakse tankurile põhjustatud kahju liikluskindlustuse alt ning autole tekkinud kahju kaskokindlustuse alt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.