If Kindlustuse blogi

Varu hommikul rohkem aega: miks on ohtlik ringi sõita autoga, mis on ainult osaliselt lumest ja jääst puhastatud?

Sõiduki klaaside osaline puhtaks vähendab märgatavalt nägemisvälja ning autojuhil puudub ülevaade enda ümber toimuvast.Foto: Shutterstock.

Talvine periood on autojuhtide jaoks olnud alati kahtlemata üks kõige ebameeldivamaid aastaaegu. Libedad teed, hommikul lumest ja jääst auto puhastamine ning loomulikult ka sõiduki käivitamisega seotud probleemid.

Vahetevahel kipub me ikka hilinema ning auto puhastamine lumest on tõenäoliselt viimane asi, millele me enda aega raisata tahame. Seetõttu näeb tihti liikluses sõidukeid, mis on puhastatud ainult osaliselt.

Enamasti on ikkagi selliseid autojuhte pigem vähe, kes esiklaasi puhastades teevad endale nii-öelda “tankiakna”. Sõiduki klaaside osaline puhtaks tegemine vähendab märgatavalt nägemisvälja ning autojuhil puudub ülevaade enda ümber toimuvast.

Sagedamini näeme liikluses neid, kes ei puhasta lumest enda sõiduki katust. Paljudele võib tunduda, et katuse puhastamine pole kuigi oluline tegevus, ent tegelikult see nii ole.

Nimelt võib lume sees olla tihtilugu kõvasid jäätükke ning suuremal kiirusel võivad need tuulega lennata taga sõitva auto esiklaasi, mis võib põhjustada teisele sõidukile kahju. Taoliselt juhtudel registreeritakse süüdlaseks reeglina eessõitev auto, mille katuselt lendas jäätükk teise sõiduki pihta.

Et sarnased õnnetused ei juhtuks, tuleb enne sõitma minemist kindlasti varuda aega klaaside, kere ja tulede puhastamiseks, et mitte ohustada ennast ning teisi kaasliiklejaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.