Inbanki blogi

Mis on Inbank ja mida autoostjad sellest teadma peaksid?

Tere tulemast lugema Inbanki blogi Autogeeniuse portaalis. Oleme sellest aastast Autogeeniuse toetaja ning soovime oma blogis rääkida, mis on Inbank ning miks me usume, et oleme Eestis eriline pank.

Alustame oma blogi intervjuuga, kus küsime Inbanki turundus- ja kommunikatsioonispetsialisti Kristin Pihu käest, milline on Inbanki roll pangandusturul ning mida autoostjad peaksid Inbankist teadma.

Mis on Inbank ja kuidas ta erineb suurematest pankadest Eestis?

Alustasime 2011. aastal tööd järelmaksu pakkuva ettevõttena ning 2015. aastal saime pangalitsentsi. Meie fookuseks on tagatiseta laenude pakkumine ning hetkel tegutseme Eestis, Lätis ja Poolas. Meie tootevalikust leiab väikelaenu, autolaenu, järelmaksu ja hoiused.

Suurematest pankadest eristume mitme aspekti poolest. Meil puudub universaalpankadele omane kontorivõrk, kuna usume, et asjad saab aetud ka interneti abil. Teiseks on meie tootevalik fokuseeritud tarbijafinantseerimisele ning näiteks ei paku me arveldusteenuseid.

Kolmandaks oleme veendunud, et tänapäeva pank peab olema nii finants- kui ka tehnoloogiaettevõte ning seetõttu panustame väga palju tarkvaraarendusse ja innovaatilistesse lahendustesse.

Miks on Eesti niigi hästi toimivale turule veel ühte panka juurde?

Nägime oma tegevust alustades nišši, kuhu mahuks veel üks pank. Seni on Eestis tegutsevad pangad pakkunud laia valikut teenuseid, kuid meie eristume oma väga fokuseeritud tootevaliku poolest.

Kui suureks Inbank kasvama peaks, kas eesmärk on olla uus Swedbank või SEB?

Inbanki eesmärk on olla parim ja mugavaim tarbijafinantseerimise pakkuja. Meil ei ole ambitsiooni pakkuda laia valikut pangandustooteid, pigem tahame oma olemasolevat tootevalikut pakkuda kliendi jaoks võimalikult hästi ja mugavalt. Kasvuambitsioonid on meil seotud hoopis laienemisega välisriikide turgudele.

Praegu räägitakse palju, et väiksed ja kiired nutifirmad hammustavad traditsiooniliselt pankadelt tükke küljest ära ja et suuri panku sellisel kujul pole võibolla üldse vajagi.

Ma usun, et inimesed on aina enam avatud sellele, et kasutada mitmete erinevate pankade tooteid, mitte leppida vaid ühe universaalpanga valikuga. See aga ei tähenda seda, et universaalpangad kaoks. Neil on kindlasti oma koht Eesti turul.

Kuidas on Inbank seotud automüügiga?

Inbank pakub autoostjatele kiiret ja paindlikku autolaenu, mida eristab liisingust see, et sissemaksu pole auto ostmisel vaja ning kaskokindlustuse soetamine pole kohustuslik. Oleme oma tooteportfelli aga laiendamas ning kevadel saame rääkida juba ka uutest ning põnevatest toodetest.

Inbanki ambitsiooniks on olla uutmoodi pank. Kuidas Inbanki pakutavad autotooted on uutmoodi ja nutikamad kui turul juba olemas olevad laenud ja liisingud?

Inbank on arendanud välja automaatsete krediidiotsuste süsteemi, viies nii keskmise laenuotsuse tegemise aja viie sekundini. Meie otsustusalgoritm teeb krediidiotsuseid lähtudes nii kliendilt saadud kui ka tema loal erinevatest registritest päritud andmetest, näiteks saame vajalikke andmeid krediidiinfost ja pensioniregistrist.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.