Kuidas autosse kütust tankides Läänemerd päästa?

Läänemeri on üks maailma saastatuimaid veekogusid.Foto: Shutterstock

Kui soovid panustada puhtamasse merekeskkonda, siis saad seda teha väga lihtsalt – tangi oma sõidukit Nestes ja heategu ongi tehtud.

Läänemeri on Baltimaade jaoks väga oluline meri, avades meile mereteed Euroopasse. Küll aga ei pea kaugelt otsima fakte ka selle kohta, et kahjuks on Läänemeri üks saastatumaid meresid kogu maailmas, mistõttu on iga inimese panus selle päästmisse väga oluline. 

Nii ongi Neste ühendanud käed Eesti, Läti ja Leeduga. Neste on üks maailma jätkusuutlikumaid ettevõtteid ning kutsub juba teist aastat järjest kõiki kliente andma oma panuse puhtamasse keskkonda.

Toetuse tegemine on väga lihtne. Piisab sellest, kui ostate Neste äpiga kütust Neste tanklas – ja igalt sinu ostutehingult eraldab Neste 10 senti Läänemere keskkonna parandamiseks.

Kogu raha, mis kampaania käigus kogutakse, läheb iga osaleva riigi partnerorganisatsioonile, kes tegeleb Läänemere keskkonna parandamise ja puhastamisega. Toetatud summa jaotatakse võrdselt ehk iga Balti riik saab kogunenud toetussummast võrdse osa.

Nagu öeldud, toimub aktsioon korraga kolmes riigis koostöös Neste Eesti, Neste Latvija ja Neste Lietuvaga ning keskkonnaorganisatsioonidega Let’s Do It Estonia, RTU Teadus- ja Innovatsioonikeskus, Nardymo Akadeemia, kelle vahel kogutud summa ära jaotatakse.

Samasugune kampaania toimus ka 2022. aastal ning klientide abil koguti Läänemere toetuseks 30 739 eurot. Toetuskampaania kestab 01.07.2023–31.08.2023

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.