Neste blogi

Neste laiendab Narvas kvaliteetse keskkonnasäästliku kütuse müüki

Oktoobris avati Narvas Pähklimäel Neste automaattankla, kus on valikus rangetele kütusestandarditele vastav diislikütus ProDiesel, millel on pikk säilivusaeg ning külmakindlus kuni -26 kraadi suvel ja kuni -37 kraadi talvel.

“Sügise saabudes on diiselautode omanikel kaks muret. Esiteks pannakse osa autosid talvekorterisse, aga et masin kevadel edasi sõidaks, tuleb suvine kütus paagist ära kasutada. Teiseks, kui õhutemperatuur langeb miinuskraadidesse, siis suvise kütusega diiselmootori käivitamine võib olla probleemne,” rääkis Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

Seetõttu tuletab Neste igal aastal oktoobris autojuhtidele meelde, et suvise kütuse kasutamise aeg on läbi saamas. Neste alustas temperatuurikindlama üleminekukütuse tanklatesse vedamist alates 2. oktoobrist ning ka diiselautode omanikud peaksid suvise kütuse paagist järgmise kuu jooksul ära tarvitama.

Urmas Kuuse sõnul saavad endale erandit lubada ProDieseli kasutajad, sest sellel kütusel on piiramatu säilivusaeg ning külmakindlus kuni -26 kraadi suvel ja kuni -37 kraadi talvel.

Nimelt sisaldab ProDiesel uue põlvkonna kütuselisandit HVO, mis on viimase kümnendi üks kõige suuremaid saavutusi kütusetööstuses. ProDiesel vastab rangetele kütusestandardi nõuetele ning seetõttu sobib see kõigile diiselmootoriga sõidukitele. Ka neile, mille kütusekorgile on märgitud “No bio”.

ProDiesel sisaldab taastuvkomponendina HVOd (Hydrotreated Vegetable Oil), mille toorainena kasutatakse orgaanilisi jäätmeid ja jääke. Neid töödeldakse patenteeritud NEXBTL-tehnoloogiat kasutades (vaata lähemalt siit) ning selle tulemusena saadakse värvitu ja lõhnatu aine, mis on keemilistelt omadustelt identne fossiilkütusega.

ProDieseli kütusekulu on kuni 5 protsenti väiksem, mootoril on suurem jõudlus, madalamad hoolduskulud, pikem eluiga ja vähem müra.

Uues Narva Pähklimäe jaamas on lisaks ProDieselile müügil bensiinid Neste Futura 95 ja Neste Futura 98, samuti Neste Futura diislikütus. Maksevahenditena kehtivad Neste kaardid, pangakaardid, sularaha ning aina enam populaarsust koguv Neste mobiilse tankimise äpp.

Traditsiooniliselt said esimesed külastajad tankla avamise puhul Neste poolt kingituseks paagitäie kütust tasuta. Aasta lõpus avab jaama kõrval uksed Hesburgeri söögikoht.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.