Uus võimalus – lae oma elektriautot Neste teenindusjaamas

Neste Kadaka tanklas saad nüüd ka elektriautot laadida.Foto: Neste

Kui oled elektriauto omanik ja soovid oma sõidukit mugavalt ja kiirelt laadida, siis mine Nestesse!

Lae autot 100% taastuvenergiaga

Tallinna Neste Kadaka teenindusjaama on paigaldatud Baltikumi esimene elektrisõidukite kiirlaadimisjaam, kus on võimalik elektrisõiduk täis laadida 100% taastuvenergiaga.

Elektriauto omanikul tuleb laadimise eest tasumiseks võtta kasutusele Neste äpp, kuhu on maksmiseks võimalik sisestada nii pangakaart kui ka Neste maksekaart. Lähiajal pannakse laadijate juurde ka makseterminal, mille kaudu on võimalik laadimise eest otse plastikkaardiga tasuda.

Hetkel asub ainus Neste MY taastuvenergiaga kiirlaadimisjaam Kadaka tanklas, aga juba lähitulevikuslisandub kiirlaadijaid nii Eestisse kui ka teistesse Balti riikidesse.

Soomes avati esimene elektrilaadija 2022. aasta lõpus ning tänaseks on üle riigi loodud mugav laadimistaristu, mida pidevalt laiendatakse. Neste kliendid saavad neid nii Neste äpi kui ka maksekaardiga kasutada.

Kadaka teenindusjaamas ootab neli laadijat

Neste MY taastuvenergia Kadaka kiirlaadimisjaamas on neli laadijat, mis tähendab, et sisuliselt saab peaaegu alati ilma järjekorrata oma autot laadima minna. Laadija laadimisvõimekus on maksimaalselt kuni 200 KW ning laadijad töötavad CCS2 tüüpi pistikutega, mis on kõige levinum standard Euroopa liikluses osalevatel elektriautodel.

Kuni 200 KW võimsusega saab laadida elektriautosid, mille aku pinge on 800 V, kuni 120 kW võimsusega laaditakse 400 V pingega elektriautosid.

Laadimiskiirus on tavaliselt suurim plusskraadidega ja aku laetuse tasemega vahemikus 20–80%. Kiirlaadimine läheb kiiremini, kui akut ei ole täiesti tühjaks sõidetud. Akut ei pea tingimata ka täiesti täis laadima, et selle kasutusiga pikendada.

Kiirlaadimisjaamas laed oma sõidukit taastuvenergiaga, mille hinnaks on 0,39 EUR/kWh.

Lisaks on laadimisjaamal katus pea kohal, seega ei pea laadimist alustades või lõpetades sademetega võitlema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.