SEAT/CUPRA

Video: CUPRA e-Racer elekrtiline võidusõiduauto jõudis esimest korda rajale

SEATi katuse all oleva CUPRA brändi elektriline ringrajaauto jõudis esimese testsõiduni Horvaatias.

Autosport on sõidukite arendamiseks olnud alati hea väljund. Ekstreemsetes tingimustes tagab edu auto hea kiirus ja vastupidavus. Muidugi kehtib sama reegel ka elektriautodele, mistõttu on CUPRA peamiseks projektiks elektriline võidusõiduauto.

Peamiseks põhjuseks esimese CUPRA e-Raceri testsõiduks on akude, elektrimootori, jahutuse ja teiste elektrooniliste süsteemide testimine. Esimene etteaste toimus Horvaatias Zagrebi lähedal asuval ringrajal.

Erinevad tähtsad komponendid elektrilisest võidusõiduautost on individuaalselt läbinud kõik testid edukalt. Zagrebis kihutati sõidukiga aga esimest korda, kui akud, mootorid ja muud kriitilised mehhaanilised osad autosse ühiselt integreeritud on.

Testsõit tõi edukaid tulemusi ja kuumade ilmade abil sai kinnitust ka fakt, et jahutussüsteem tuleb toime ka ekstreemsemate temperatuuridega.

CUPRA kavatseb e-Raceriga osa võtta tulevasest elektriliste touring car (E-TCR) meistrivõistlusest. Et pidada vastu terve sõidu pikkuse on elektriautos 6 072 väiksemat patareid, mis pakub sarnast võimsust nagu 9000 mobiiltelefoni akut.

E-TCR elektriautode võidusõiduseeria algab 2019. aastast.

Vaata videot CUPRA e-Raceri esimesest testsõidust siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.