Cupra esitles elektriauto Born võimsaimat versiooni, millel on tagavedu ja 326 hj

Fotod: Cupra

Nagu Cupra mudelite puhul kombeks viitab VZ tähis kiiremale, võimsamale ja sportlikumale variandile. Born VZ saab 326 hj (240 kW) ja 545 Nm, mis võimaldab autol kiirendada seisust “sajani” 5,7 sekundiga ja saavutada tippkiiruseks 200 km/h. Seejuures on auto tagaveoline.

Muidugi ei piirdu täiendused vaid võimsamas, taga asetsevas elektrimootoris. Sportlik luukpära saab uuendatud amortisaatorid, vedrud ja stabilisaatorvarvad, mis annab seadistatavale DCC veermikusüsteemile parema kontrolli kere üle.

Kuigi pidurite kohta pole hetkel midagi öeldud, on vähemalt parandatud piduripedaali tunnetust ja ka roolitunnetus on väidetavalt sportlikum. Parema pidamise saavutamiseks on Born VZ-l ka laiemad veljed ja rehvid.

Suurem võimsus ei tule aga sõiduulatuse arvelt, kuna sportlik Born peaks saama ühe laadimisega sõita kuni 570 km. Laadimisvõimsus on kuni 170 kW ning aku ise on samuti uuendatud ja sellel on nüüd 2 kWh rohkem reaalset kasutatavat mahtu (79 kWh).

Välimuses leidub Cuprale omaseid vaskja tooniga detaile, kuid üldiselt suuremaid muutusi auto välisdisainis pole. Born VZ saab kaks eksklusiivset värvi: piltidel nähtava Dark Foresti rohelise ja Midnight Blacki.

Auto interjööris on silmaga nähtavaid uuendusi pisut rohkem. Standardvarustuses on sportlikud korvistmed, mida leiab ka mudelitest Formentor VZ5 ja Leon VZ Cup. Need pakuvad ka madalamat istumisasendit kui tavaistmed.

Roolilt leiab ka labad, millega saab määrata elektrimootori regenereeriva pidurdamise jõudu, mis sobiks juhi sõidustiiliga.

Elektroonika poole pealt on meediasüsteemi puutetundlik ekraan uus ja natuke suurema 12,9-tollise diagonaaliga. Helisüsteemiks on 10 kõlari ja 425 W võimsusega Sennheiser.

Samuti reageerib interjööri LED-valgustus auto ja sõitja vahelisele “kommunikatsioonile”. Näiteks reageerib see, kui töötavad parkimisandurid või adaptiivne kiirushoidik, käivituvad meediasüsteemi funktsioonid ja kui auto pannakse lukku või avatakse atuo uksed.

Cupra Born VZ tuleb müügile tänavu kolmandas kvartalis ja infot hindade kohta on oodata pisut varem, suve jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.