Cupra DarkRebel on ekstreemne ideeauto, mis loodetavasti viib lõpuks esimese sportautoni

Fotod: Cupra

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Nagu paljud sportlike autode poole kalduvad autotootjad üritab ka Cupra tõestada, et tuleviku elektriautod võivad pakkuda emotsioone ja sõiduelamust. Sportkupee DarkRebel üritab näidata just seda.

Cupra juhi Wayne Griffithsi sõnul on nende viimane ideeauto “mässaja, mis tõestab, et elektriautod võivad olla sportlikud, seksikad ja emotsionaalsed”.

Kahekohaline sportauto on shooting brake’i kerestiiliga ja välimuselt kõike muud kui tagasihoidlik, meenutades kohati sõidukit, mis sobiks ehtima Batmani koomiksi lehekülgi. Kuigi isegi midagi natukene selle auto sarnast seeriatootmises oleks raske ette kujutada, on elemente, mis võivad siiski jõuda Cupra mudelitesse.

Mitmest kolmnurksest LEDist koosnevad esituled võivad Cupra juhi sõnul saada automargi signatuuriks päevasõidutulede vormis. Samamoodi on üle terve tagaosa ulatuv tagatulede LED-riba Cupra mudelitel praegugi kasutusel.

Interjöör on samuti igati ideeauto vääriline. Nii näidikud kui ka üldine disain seavad keskmesse juhi. Autos on korvistmed ja sportlik rool, mis on valgustatud ja mille LEDide värv muutub koos ülejäänud interjööri valgustusega.

Cupra loomisel saadi inspiratsiooni videomängude ja simulaatorite roolidest, millel on osa nuppe samuti valgustatud ja muudavad värvi vastavalt funktsioonile. Kõik see peaks juhi sõiduelamuse tegema interaktiivsemaks kui tavalises autos.

Tehnika kohta pole teada muud, kui fakti, et tegemist on elektriautoga.

Teadaolevalt pole Cupral hetkel arenduses ühtegi sportautot, kuid intervjuus Autocariga kommenteeris Cupra juht Wayne Griffiths situatsiooni järgnevalt: “Pärast viit aastat Cupra margi ehitamist on aeg mõelda järgmise sammu peale. Meie järgmise unistuse peale.”

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.