SEAT

Millist tehnoloogiat leiab uuest Seat Leonist?

Fotod: SEAT.

Kui on üldse üks asi, mis iseloomustab SEAT Leoni värsket neljandat põlvkonda, siis on selleks tehnoloogiline hüpe. Tegu on Hispaania autotootja kõrgeimalt arenenud mudeliga, mis on valmis saama oma segmendi esindajaks. Kohe selgitame lähemalt, miks see nii on.

Uus Leon on esimene SEATi täieliku ühenduvusega mudel. Auto sees tagab ühenduvuse Full Link, mis hõlmab nii Apple CarPlay’d kui ka Android Autot. Väljast annab võimaluse autot kontrollida SEAT CONNECT äpp, mille kaudu saab juht näha näiteks sõidu andmeid, parkimiskohta, sõiduki seisukorda, kiirust ja ka vargusevastaseid hoiatusi.

Süsteemi südamest leiab digitaalse kokpiti oma 10,25-tollise näidikupaneeli ja seadistatava meediaekraani. 3D navigatsioon, žestidega juhtimine ja häältuvastus on mõned peamised võimalused, mida süsteem pakub.

Häältuvastus võimaldab kasutajal meediasüsteemiga loomulikke käsklusi kasutades suhelda, võimalusega eelmiseid käsklusi muuta. Sedasi on navigatsiooniandmete leidmine või oma lemmik muusika valimine tunduvalt kiirem ja ka turvalisem.

Rohkem juhiabisid, suurem turvalisus

Uue Leoni ohutust puudutavad uuendused annavad juhile ümbritsevast laiema pildi ning reageerivad ühtlasi ka teel asuvatele takistustele või teiste juhtide äkilistele liigutustele. See on SEATi jaoks tõeline murdepunkt.

Esile võib tõsta adaptiivset püsikiirusehoidjat (Predictive ACC), mis positsioneerib Leonit marsruudi ja GPS-i andmete põhjal. Samuti reguleerib see sõidukiirust vastavalt teele. Automaatne sõidufunktsioon rakendatakse lähitulevikus koos reisiabisüsteemi kasutuselevõtuga.

Lõpuks on neljanda põlvkonna Leon varustatud Exit Assistantiga. See tähendab, et kui sõiduk pargitakse ja uks avatakse, kostub hoiatussignaal, et vältida ohtu teistele sõidukitele, jalgratturitele või jalakäijatele.

Valgustatud edasiliikumine

Üheks näiteks Leoniga tehtud arengust on sõiduki täis-LED-esituled, mis pakuvad tänu 22-le LEDile ühe mooduli kohta tõeliselt hästi valgustatud sõitu.

Esilaternates kasutatav täis-LED-tehnoloogia parandab nägemist ka kõige pimedamatel teedel. Taga asuvad kompaktsed tuled, mis jooksevad esimest korda läbi kogu kere. Interjöör astub ka sammu edasi, koos ümbriste süsteemiga, mis lisab rohkem isikupära ja muudab vastavalt vajadusele värvi ja tooni.

Lõppkokkuvõttes on see mudel, mis viib tehnoloogia teisele tasemele, et parandada sõitu ning muuta see lihtsamaks, turvalisemaks ja paremini ühendatuks.

Loe uue SEATi kohta lähemalt ametlikult kodulehelt!

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.