SEAT

Reisisoovitus: viis Ida-Euroopa paika, mida iga sõiduhuviline külastada võiks

Ida-Euroopa pakub sõiduhuvilisele väga mitmekesist keskkonda, kus sõitmine on puhas rõõm. Võta ette näiteks Rumeenia Transfagarasani tee, mida Top Gear on nimetanud üheks maailma parimaks sõidupaigaks üldse. Või siis tuntud Euroopa tee E75, mis jookseb Norrast Poolani.

Seat pakub omalt poolt välja viis veidi vähemtuntud paika, mille avastamisest iga autojuht rõõmu peaks tundma.

Tee Serbia viinamarjaistanduste vahel

Serbia pealinnast Belgradist viib E70 põhja pole läbi Vojvodina provintsi, mis on tuntud kui riigi oluliseima veinipiirkonnana. Läbi viinamarjaistanduste ja tõusvate ning langevate mägede kulgeb maantee Fruska Gora rahvusparki, mille mägede vahelt leiab kokku üle 16 keskaegse kloostri.

Rumeenia Transfagarasan ja 90 kilomeetrit kurve

Top Geari poolt üheks maailma parimaks teeks nimetatud 90-kilomeetrine teelõik kulgeb läbi Karpaatide ja metsade. Lisaks hingematvatele loodusvaadetele leiab tee äärest ka Poenari kindluse, kus elas kunagi see sama prints, kellest on inspireeritud Bram Stokeri tuntud novell “Dracula”.

Annab otsida inimest, kes siin sõita ei tahaks…Fotod: Seat.

Avasta Poola 23 rahvusparki

Stolowe Rahvuspark on vaid üks 23-st Poola rahvuspargist, läbi mille looklevad mitmed erinevad teed. See võimaldab parke avastada nii autoga kui ka matkates, sest Poola ja Tšehhi vahel asuva mäestiku kõikide kuristikeni kahjuks või õnneks autoga päris ligi alati ei saa.

Mine ujuma Alpide jalamile

Sloveeniat külastades tasuks GPSi tippida sisse Bledi linna nimi, sest sedasi saad lisaks Alpida jalamil asuvale väikelinnale, kus elab vaid veidi üle 5000 elaniku, avastada ja külastada ka samanimelist järve, mis tekkis liustike sulades.

Buda ja Pest: avasta Ungari ajalugu

Ungarist läbi sõites tasuks kindlasti külastada riigi pealinna Budapesti. Linnas võiks tingimata ära käia Danube jõe vanimal sillal – Vabadussillal. Sild ühendab Ungari pealinnas kahte ajaloolist linnaosa: Buda ja Pesti.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses