Hüüru vabatahtlikud päästjad ehitasid valmis teadaolevalt Eesti suurima kerksuskeskuse. „Eks see olegi natuke totakas väljend,” nõustub päästeauto ehitaja ja Hüüru vabatahtlike komando liige Mati Leivategija. „Õigem oleks öelda kriisikeskus või -konteiner.”
Konteiner on ses mõttes täpne, sest kõik vajalik 300 inimese aitamiseks ongi pakitud 31 aastat vana DAF-iga veetavasse konteinerisse. Seal leidub näiteks kuus suurt telki, 30 pikka lauda ja 60 pinki. Rääkimata mikrolaineahjudest, vokkpannidest, kümnetest kilodest toiduainetest, hügieenivahenditest ning diiselkalorifeeridest, mis kütavad telgid talvel soojaks, ja võimsast ventilaatorist, mis suvel ulualust jahutab.
Kiirelt töövalmis
„Kui peaks juhtuma näiteks kortermaja gaasiplahvatus, nagu mõni aeg tagasi Tartus, siis kuhu on inimestel sellisest majast põgeneda?” küsib Leivategija retooriliselt. „Muidugi on võimalik appi võtta linnaliinibussid, kus inimesed saavad soojas istuda, aga kui kaua sa bussis ikka istuda jaksad? Me paneme oma kriisikeskuse kuue mehega püsti tunni ajaga ning seal on inimestel ruumi nii istuda kui vajadusel ka jalutada. Samuti saab seal süüa, pesta, telefoni laadida ja tualetis käia.”
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Autoleht nr 20, oktoober 2024
Kõik selle ajakirja lood