Cupra toob kolme aasta jooksul turule kolm täiesti uut mudelit

Aastaks 2025 kuulub Hispaania brändi mudelite sekka kolm uue ajajärgu elektrifitseeritud mudelit – Terramar, Tavascan ja UrbanRebel – ning uuenduskuuri läbib ka ülejäänud mudelivalik.

Cupra on tänaseks klientidele üle andnud enam kui 200 000 sõidukit ja sellega on ületanud isegi kõiki endale seatud ootusi. Hispaania mark kasvatas aastatel 2018–2021 käivet 430 miljoni juurest pea 2,2 miljardi euroni. Tänavu on plaanis müüginumbreid, käivet ning ülemaailmset Cupra Masters ja Cupra City Garages võrgustikku kahekordistada.

“Meie eesmärk lähemas tulevikus on tarnida 500 000 autot aastas ning laieneda uutele rahvusvahelistele turgudele ja uutesse segmentidesse,” ütles ettevõtte tegevjuht Wayne Griffiths.

Terramar, Tavascan ja UrbanRebel

Terramari hakatakse tootma Audi Györi tehases ning 4,5 meetrine auto on saadaval nii sisepõlemismootoritega kui ka uue põlvkonna pistikhübriidajamitega, mis võimaldavad täiselektrilises režiimis läbida kuni 100 kilomeetrit.

Järgmine verstapost on Tavascani turule toomine. Mudel jääb truuks 2019. aasta ideeautole, samal ajal sisaldades ka 2021. aasta Cupra Tavascan Extreme E Concepti juurest tuttavaid disainielemente.

Cupra UrbanRebel

2025. aastal toob Cupra turule UrbanRebeli – linnaliiklusesse mõeldud elektriauto. Linnaauto ehitatakse Volkswagen grupi MEB Small platvormile. Elektrilise UrbanRebeli tootmises kombineeritakse 3D-prinditud ja 3D-kootud tootmisviisid parameetrilise disainiga. Nullist 100 km/h kiiruseni jõuab auto 6,9 sekundiga ning ühe laadimisega läbib kuni 440 kilomeetrit. Sõidukit viib edasi 226 hj (166 kW) elektrimootor.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.