Pildid: uus Cupra Leon tuleb nii ringrajale mõeldud “metslasena” kui algajale sõitjale sobivana

Leon sai samuti "hainina".Cupra

Seati sportlik sõsarmark Cupra on avaldanud terve rea uusi sõidukeid. Teiste seas sai täiesti uue näo nüüd ka Leon.

Cupra Leon on jätkuvalt saadaval kahes versioonis: luukpära ja universaal (Sportstourer). Mõlemal on nüüd uus, agressiivsem disainikeel, mis debüteeris Cupra Tavascani elektrimaasturil ja viib Cuprad Seatist kaugemale.

Kõige futuristlikum detail on sealjuures tagaotsal asuv LED-tuli, mille sees on valgustatud Cupra logo. Leoni esiosa kujundati ümber sarnaselt teiste mudelitega. Sealt leiab nüüd uued kolmnurksed tuled ja iluvõre disaini, mida kutsutakse “haininaks”. Muidugi on Leonil palju vasekarva detaile. Tasub meeles pidada, et ka velgede valik on õige suur: variante on üheksa, velgede mõõt jääb 18 ja 19 tolli vahele.

Sportlikumatel variantidel on valikus 2-liitrine 150 kW mootor, mis võib olla ühendatud nelikveoga. See on aga saadaval vaid Sportstoureril. Luukpära puhul võib valida 2-liitrise 221 kW mootori, mis on samuti nelikveo variandiga. Sportstourerile pakutakse aga ka eksklusiivset 245 kW turbomootorit, millega kaasnevad loomulikult nelikvedu, DSG-kast ja VZ-märk.

VZ-versioonidel on täiustatud šassii ning Cupra sportmaasturitest tuttav driftirežiim. Nelikvedu 4drive analüüsib teeolusid reaalajas (sõiduki kiirust, ratta pöörlemiskiirust, rooliasendit ja sõidustiili või -režiimi), et suunata võimsus õigetele ratastele. EDS-i seade lukustab libiseva ratta vastaskülje suhtes, seega saab pöördemomenti juhtida ka vastaskülgedel olevate rataste vahel.

Praktilisust ei ole kõrvale heidetud

Samas ei ole kõigi Leonide kapoti all monstrumid: saab valida ka täiesti rahumeelse 110 kW 1,5-liitrise bensiinimootori, mida pakutakse ka käsikastiga. Sama mootoriga on ka säästlikumad PHEV-versioonid, millel 100 km elektrilist sõiduulatust.

Luksuvidinaid on autos samuti. Infosüsteemi ekraanile lisati virtuaalselt rakendusteriba ja kliimapaneel. Väidetavalt pääseb sõidufunktsioonidele ja juhiabiseadmetele ligi ühe klikiga. Autol on ka 12 kõlariga Sennheiseri helisüsteem.

Uued juhiabiseadmed on Cupra sõnul “loodud abistamiseks, mitte sekkumiseks”. Praktilistest lisadest leiab Sportstourerilt ka viipega avatava tagaluugi ning 230 V pistiku pagasiruumist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.