Uut autot ostes ja valikuid analüüsides hinnatakse harilikult sõiduki hinda, jooksvaid kulusid ning tootja pakutud garantii kestvust, mis mõjutab otseselt ka sõiduki potentsiaalset väärtust järelturul. Eriti teravalt on garantii ning järelturu küsimus esile kerkinud elektrisõidukite puhul, mille kohta ringleb endiselt hulgaliselt müüte.
Eestis on autode keskmiseks vanuseks veidi üle 16 aasta, elektriautode puhul on keskmine vanus mõistagi märkimisväärselt madalam, sest elektrilised mudelid hakkasid turul endale kohta kindlustama alles loetud aastad tagasi.
Konkreetse mudeli potentsiaalsest elueast annab ettekujutuse tootja poolt pakutud garantii – mida pikem see on, seda suurem on tõenäosus, et tegu on töökindla sõidukiga. Tänapäeval on keskmise auto garantii kestvuseks 4–6 aastat, hõlmates nii jõuajamit kui muid komponente. Enamike elektrimudelite puhul garanteerivad tootjad, et 8 aasta või 160 000 kilomeetri möödumisel on aku algsest mahutavusest alles vähemalt 70 protsenti. See tähendab siis, et kui näiteks Peugeot e-2008 suudab uuena läbida ühe laadimisega ideaaloludes 345 kilomeetrit, suudab vastavalt garantiile kaheksa aasta möödudes endiselt ühe laadimisega läbida 245 kilomeetrit.