Jeepi traditsioonilised “pühademunad” on kohal, üks neist on eriti võimas elektrimaastur

Fotod: Jeep

Iga-aastasel maastikusõiduüritusel Easter Jeep Safari, mis toimub Utah osariigis Moabis, avaldas Jeep mitu ainulaadset ideeautot. Kõige silmatorkavamaks nendest on üle 600-hobujõuline elektriline maastur Magneto 3.0.

Jeepi arendusosakond on Magneto kallal tööd teinud mitu aastat. Aastatel 2021 ja 2022 ehitati valmis mudelid Magneto 1.0 ja 2.0, kuid kõige ägedam ja võimsam on muidugi tänavune kolmas versioon.

Kahekohaline, Wrangler Rubiconi baasil ehitatud maastur saab ühest elektrimootorist 650 hj ja 1220 Nm. Sõidurežiimidest saab eraldi valida ka pisut rahulikuma lähenemise, mis piirab võimsuse 285 hobujõuga.

Kõige üllatavam on Magneto 3.0 puhul fakt, et autol on 6-käiguline käsikäigukast, hoolimata sellest, et tegu on elektriautoga. Jeep on kirjeldanud ideeautot kui viidet, kuhu nad tulevikus suunduvad.

Muidugi on elektrimaasturil ka kõik vajalik, et tulla toime korraliku maastikusõiduga. Järsemal langusel regenereerib elektriajam energiat ja kontrollib sel teel sõiduki kiirust. Vedrustus on tõstetud ning 20-tolliseid velgi katavad 40-tollised off-road’i-rehvid.

Ülejäänud ideeautode seas oli tähelepanuväärsem veel 1978 Jeep Cherokee baasil ehitatud hübriidajamiga 4xe maastur. Wrangleri 4xe hübriidajam koos kahe elektrimootori ja 2-liitrise turboga bensiinimootoriga teeb sellest klassikalise restomod’i.

Viimase aja katusetelgi trendiga läheb kaasa ideeauto Jeep Grand Wagoneer Overland, millel on süsinikplastist konstruktsiooniga katusetelk, kuhu pääseb auto seest. Telgi saab püstitada kõigest 10 sekundiga ja autost väljumata.

Pisut pöörasem oli ideeautode seast veel Jeep Scrambler 392 Concept, mis on Wrangleri baasil ehitatud 2-kohaline maastur, millel on võimas 6,4-liitrine V-8-mootor (470 hj ja 637 Nm). Tänu uste puudumisele ja kaalu säästmisele muul moel on maastur umbes 200 kg kergem kui tavaline Wrangler.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.