Lexuse elektriline superauto jätkab sealt, kus LFA pooleli jäi

Pildid: Lexus

Lexus LFA on siiani ainuke puhtavereline superauto, mida Lexus tootnud on. 2011.-2013. aastatel toodeti LFA’d vaid 500 sõidukit ja nüüdseks on V-10 mootoriga masin järelturul mitmekordselt kallim, võrreldes originaalhinnaga. Mõne aasta pärast võib LFA saada järglase elektriauto kujul.

Algselt, koos paariteise saabuva Toyota elektriautoga ja vaid mõne pildiga näidatud Lexuse sportauto on nüüd saanud rohkem tähelepanu ja, mis kõige tähtsam, ka rohkem pilte.

Madal elektriline superauto näeb efektne välja. Kuigi tehnilistest andmetest veel palju ei tea, on Lexus kinnitanud, et kiirendus seisust sajani võtab aega tõenäoliselt alla 2,5 sekundi. Peamine eesmärk elektriautol on aga taaselustada eriline sõiduelamus, mille lõi Lexus LFA.

Sõiduulatus saab saabuval elektriautol olema üle 700 km. Jaapani autotootja on vihjanud, et potentsiaalselt võib superauto kasutada tahkisakusid (solid state battery), mis tagaksid nii suure sõiduulatuse kui ka kiire laadimisaja.

Lexuse elektriline LFA järglane saab olema osa programmist, mis aastaks 2030 kavatseb täielikult elektrifitseerida Lexuse mudelivaliku. Selgelt on veel mitmed aastad minna, kuid esimesed pildid kontseptautost on kindlasti lubavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.