Alfa Romeo esitles uut superautot 33 Stradale, mida saab nii bensiini- kui ka elektrimootoriga

Fotod: Alfa Romeo

Juba tükk aega on liikunud kõlakad, et Alfa Romeol on plaanis avaldada midagi erilisemat ja sportlikku. Nüüd on selge, et tegu on rariteetse superautoga 33 Stradale, mida saab valida nii V-6-sisepõlemismootoriga kui ka elektrilisena.

33 Stradale on pühendatud samanimelisele Alfa Romeo sportautole 1967. aastast ning uus Itaalia superauto jäljendab selle disaini. Autotootja kinnitas, et sõiduki disainidetailide valikul saab omanik oma sõna sekka öelda ja iga auto on erinev.

Suurt rõhku on pandud auto aerodünaamikale, näiteks leiab esitulede juurest õhuvõtuavasid. Muidugi ei puudu traditsiooniline V-kujuline Alfa Romeo iluvõre scudetto, mille profiil on samuti optimeeritud parema õhuvoolu jaoks.

Uue sõiduki missioon on liita Itaalia brändi ajalugu ja tulevik, mistõttu on ka jõuallikavalik nii väikse tootmisarvu puhul omapärane: omanik otsustab, kas autot viib edasi sisepõlemismootor või elektriajam.

Kahe turboga V-6 on Giulia ja Stelvio Quadrifoglio versioonide edasiarendus, kuid pisut suurema töömahuga (3 liitrit) ja võimsus on kerkinud 620 hobujõuni. Elektriline 33 Stradale saab 750 hj ja sõiduulatust on kuni 450 km.

Alfa Romeo pole väga palju detaile elektriversiooni kohta jaganud. Pole veel selge, kas see saab olema nelik- või tagaveoline, nagu V-6-ga mudel. Samuti pole avaldatud elektriauto kiirendusaega ega tippkiirust. V-6-mootoriga versioon lippab “sajani” vähem kui kolme sekundiga ja saavutab tippkiiruse 333 km/h.

Auto on ehitatud süsinikplastist ja alumiiniumist monokokkonstruktsioonile, mistõttu jääb auto mass väikeseks, kuigi täpseid numbreid pole avaldatud ei sisepõlemismootoriga ega ka elektrilise versiooni kohta.

33 Stradale saab ka seadistatava vedrustuse, mis on vastavalt pehmem või jäigem, olenevalt sõidurežiimist. Valikus on mugav Strada- (tänav) ning Pista-režiim (ringrada), viimasega muutub teravamaks ka gaasipedaalitunnetus, V-6 mudelil kiirenevad ka käiguvahetused ning avanevad väljalaskeklapid valjema heli jaoks.

Tagarataste pööramise süsteem tagab parema dünaamika rajal ja lihtsama manööverdamise linnas. Seisma aitavad jääda Brembo süsinikkeraamilised pidurid.

Alfa Romeo 33 Stradale arendusel lööb kaasa ka automargi F1 meeskonna piloot Valtteri Bottas, kellega koostöös häälestatakse auto vedrustust ja dünaamikat. Testsõidud leiavad aset Balocco ringrajal.

1967. a. Alfa Romeo 33 Stradale

Interjööris on sarnaselt välimusega samuti kasutatud rohkelt süsinikplasti ja alumiiniumit ning muidugi ei puudu ka sportlik Alcantara-polster. Roolil pole näiteks ühtegi nuppu, mis võiks potentsiaalselt sõitu segada. Selle asemel on nii mõnigi lüliti asetatud hoopis auto lakke, tahavaatepeeglist tahapoole.

Mudeli nime järgi kavatseb Alfa Romeo toota vaid 33 sõidukit ja muidugi on need kõik juba ammu müüdud. Autotootja valis välja valiku ustavaid ja jõukaid kliente, kes nägid esimesi joonistusi autost juba möödunud aasta Itaalia F1 grand prix‘l. Pärast seda leidsid kõik 33 autot kahe nädala jooksul omaniku.

Kuigi auto konfigureerimine on äärmiselt individuaalne, on Alfa Romeo pidanud vajalikuks luua ka “33 komitee”, kes valideerib ja kiidab heaks kõik klientide soovid. Ikka seepärast, et uued 33 Stradaled peegeldaksid margi väärtusi ja ka ajalugu õigel moel. Kliendid saavad isegi valida oma auto VIN-koodi kaheksa viimast numbrit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.