Lotus ja Alpine teatasid ootamatult koostöö lõppemisest

Fotod: Lotus ja Alpine

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Natuke üle kahe aasta tagasi ilmusid uudised, et Lotus ja Alpine lõid käed uue, väikse ja võimalikult kerge elektrilise sportauto ehitamiseks. Eile kinnitasid mõlemad autotootjad aga, et tehnoloogia ja konsultatsiooni jagamine on lõpetatud, vahendab Autocar.

Kui on kaks sportautode tootjat, kellelt võiks oodata kerget, väikest ja kindlasti ka lõbusat sportautot elektriautode ajastusse, siis on need just Alpine ja Lotus. Lotuse kergete ja kompaktsete masinate filosoofia on olnud terve firma selgrooks ja Alpine’i uus tulemine A110 kupeega, tõestas samuti, et võimsust ei pea üldse palju olema, kui auto ise on paraja suurusega.

Koostöö raames pidid mõlema tootja järgmised populaarsete mudelite elektrilised variandid jagama platvormi ja muud tehnoloogiat – Alpine’i A110 ja Lotus Elise’i sarnane elektriauto, mis siiani tuntud vaid Type 135 nime all.

Mõlema osapoole ühise otsusega lõpetati ühine arendustöö, kuid siiski mainiti, et ühiseid potentsiaalseid tulevikuvõimalusi võidakse veel arutada.

Kindlasti ei tähenda see mõlema margi elektrliste sportautode projektide täielikku tühistamist, kuid hetkel on selgusetu, kas Alpine arendab täielikult enda platvormi elektrilise Alpine A110 jaoks või ostetakse siiski tehnoloogiat mujalt sisse.

Lotuse Type 135 sportauto arendus jätkub kindlasti, kuid enne jõuavad kohale Type 133 elektrisedaan ja Type 134 väiksem linnamaastur juba avaldatud Eletre kõrvale.

Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.