Mini Aceman demonsteerib kirjut ja mängulist tulevikuautot

Samal ajal, kui suur osa modernsetest elektriauto tootjatest pürgivad oma disainidega ulmemaailma realiseerimise poole, siis Mini kasutab oma uues kontseptsioonis natuke teistsugust stiili. Uus idee kannab nime Mini Aceman ja see näeb välja nagu midagi, mis pärineb klassikalistest Nintendo videomängudest.

Tootja sõnul üritavad nad Acemaniga luua visiooni autost mis mahuks kusagile Cooperi ja Countrymani vahele. Hetkel ei ole kindlat aega öeldud, millal me autot näha võiks, aga spekuleerida võib alati.

2024. aastal võetakse Mini ridadest välja Clubman ja asendajat pole veel välja kuulutatud. Suure tõenäosusega võib Acemanist saada Clubmanile järglane, kuid seda me veel teada ei saa. Ka tehnilisi andmeid ei ole veel välja kuulutatud, kuid loodame, et sõiduulatus ei jää liikuril sama väikeseks nagu elektrilisel Cooperil, millega saab sõita napilt 200 km.

Nimi Aceman on suhteliselt sarnane ühe teise Mini poolt välja lastud mudeliga nimega Paceman, mida toodeti 2013. aastast kuni 2016. aastani. Võrreldes Pacemaniga on Aceman laiem ja kõrgem, mis peaks auto seest suhteliselt ruumikaks tegema. Oma nelja ukse, geomeetriliste rattakoobaste ja katuseraamiga, peaks Aceman kõnetama tootja arvates suuremat rahvahulka. Neid, kes arvavad, et Minid on nunnud autod, kõnetab see mudel niikuinii.

Veljed meenutavad oma välimuselt laiali laotatud mängukaarte ning tuled ja esivõre on ümbritsetud valgusega moodustatud piirjoontega. Auto LED-maatriks tuled saavad oma juhile “silmi pilgutada” ja näidata Ühendkuningriikide lipu ülemist poolt. Mida lähemale autole minna, seda eredamaks tuled ka muutuvad. Tagatuled on sarnased, sest ka need näitavad selle sama lipu osa.

Sees võib esimese asjana tähele panna klassikalist Mini ümarat keskkonsooli, mis sellel mudelil tervitab juhti väga värvilise animatsiooniga. Animatsioon laieneb edasi veel riidest tehtud armatuurlauale. Süsteemis on ka variant, mille läbi saab armatuuri peal näidata pilte ja interaktiivset kaarti. Selleks on vaja valida süsteemist üks kolmest Acemani Experience režiimidest. Üks režiimidest lubab sõitjatel mängida armatuuril olevate mullidega(seda muidugi siis kui auto seisab). Kõikide visuaalsete animatsioonidega käivad kaasas ka hääled.

Ülejäänud sisemuse puhul on Mini jätkanud riide kasutamist, sest Acemani puhul rõhutatakse just kroomi ja nahkmaterjalide puudust. Rool näiteks on kaetud veluuriga ja istmed on tikitud trips-traps-trulli meenutava mustriga. Keskkonsool autol on modulaarne, turvavööd on lillat värvi ja kõlarid on mõnusat päikeseloojangu värvi.

Kuigi Aceman näitab Mini multifilmilikku tulevikku, siis samal ajal austab ta ka Mini pärandit. Näiteks Acemani katuseraam on disainitud Ühendkuningriikide lippu meenutama. Katus ise ja mõned interjööri detailid on pandud ka klassikalisse Briti Racing Green värvidesse. Üleüldiselt on tegu autoga, milles ei hakkaks arvatavasti kellelgi igav. Kogu aeg on midagi teha, olenemata sellest kas sa sõidad või mitte.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.