Mini tutvustas uue põlvkonna Cooper S-i ja avalikustas ka hinnad Eestis

Mini Cooperi viiendat põlvkonda pakutakse nii elektriajami kui kolme- ja neljasilindriliste sisepõlemismootoritega. Hetkel avalikustati vaid bensiinimootoriga mudelite andmed.

Bensiinimootoritest võimsam, kaheliitrine 150 kW ehk 204 hobujõudu arendav Mini Cooper S-i neljasilindriline mootor kiirendab sportliku väikeauto paigalt 100 km/h-ni 6,6 sekundiga. Cooper S-i kombineeritud kütusekulu WLTP kohaselt jääb vahemikku 6,1–6,7 l / 100 km. Cooper C 1,5-liitrine kolmesilindriline mootor arendab 115 kW ehk 156 hobujõudu, tarbib keskmiselt kütust 5,9–6,5 liitrit 100 kilomeetri kohta ning suudab paigalstardist kiiruse 100 km/h saavutada 7,7 sekundiga.

Minile omaselt on Cooperi viienda põlvkonna mudelitel kontrastselt lühike kapott ja pikk teljevahe, esivõre on margile omaselt kaheksanurkne. BMW grupi seni väikseim radariandur on paigutatud õhu sisselaskeavade vahelisele horisontaalsele tugipostile.

Kokku on Mini Cooperis 12 ultraheliandurit, mis toetavad juhiabisüsteeme kalkulatsioonide tegemisel ja sõiduohutuse tagamisel. Iluvõre kõrvale on paigutatud uued LED-päevasõidutuled, soovi korral saab juht nii esi- kui ka tagatulede puhul valida kolme valgussignatuuri vahel. Kõik kolm valgussignatuuri algavad ja lõpevad erineva tervitus- või lahkumisanimatsiooniga.

Sõiduki tellimisel saab valida sise- ja välisilmete Essential, Classic, Preferred ja JCW vahel, aerodünaamilise disainiga alumiiniumveljed võivad olla 16–18-tollised.

Personaliseeritud digilahendused

Minimalistliku ilmega sõitjateruumist leiab värske Mini operatsioonisüsteemi 9 põlvkonna, mis aitab juhtida nii mitmeid värskeid juhiabiseadmeid kui ka sõiduki meelelahutusfunktsioone ja graafilisi lahendusi.

Juhile annab infot ümmargune kõrge eraldusvõimega õhuke OLED-ekraan. Ekraani läbimõõt on 240 mm, selle tööloogika sarnaneb tootja sõnul nutitelefoni omaga: ekraani ülaosas kuvatakse sõidukiga seotud infot (nagu kiirus ja kütusekulu), peamenüüs olevad ikoonid on paigutatud horisontaalselt ning neid saab aktiveerida nii neid puudutades kui libistades.

Kõige olulisemaid sõidufunktsioone (seisupidur, käiguvalits, start-stopprežiimi nupp, elamusrežiimi lüliti ja helitugevuse regulaator) saab juhtida ekraani all asuvalt füüsiliselt lülitiribalt.

Lisavarustusena tellitava Mini Experience Mode’i puhul kuvavad kaks projektorit armatuurlauale erinevat valgusgraafikat, võimaldades omanikul sel moel sõiduki siseilmet isikupärastada: igal režiimil on oma dünaamika ja seda saab seadistada vastavalt juhi isiklikele eelistustele.

Isiklikku režiimi kasutades saab soovi korral ekraani taustaks seada näiteks vabalt valitud foto, mille domineerivad värvid ulatuvad valgusvihkudena üle armatuurlaua ja uksepaneelide tekstiilpindade.

Tagaistme leeni suhtega 60 : 40 alla klappides saab pakiruumi 210 liitrilt suurendada 725 liitrini.

Võimalik seadistada mitme kasutaja tarbeks

Uutel Mini mudelitel on püsivarustuses funktsioon Safe Exit, mis jälgib pargitud sõiduki ümbrust ja hoiatab valgussignaalidega lähenevaid liiklejaid ukse avanemise eest.

Lisavarustuses olev Mini Navigationi pakett pakub nii 3D-visualiseerimise tuge kui laiendatud vaadet, andes muuhulgas ülevaate liiklusolukorrast ning pakkudes teavet parkimisvõimaluste (sealhulgas digitaalsete maksevõimaluste) kohta. Paketi Driving Assistant Plus puhul toetavad kaamera- ja radaripõhised abifunktsioonid sõiduki juhtimist ja sõidurajal püsimist.

Digital Key Plusiga saab nutitelefoni muuta auto võtmeks. Esi- ja tagatulede tervitusanimatsioon käivitub olukorras, kui juht on vähem kui kolme meetri kaugusel. Uksed avatakse siis, kui juht seisab sõidukist vähem kui pooleteise meetri kaugusel. Funktsiooni saab digitaalselt üle kanda erinevatele kasutajatele, sealhulgas siduda selle erinevate kasutajate personaalsete sõidukiseadetega.

Eestis algab bensiinimootoriga viienda põlvkonna Mini Cooper C hind 30 580 ja Cooper S hind 34 380 eurost. Elektriversiooni andmed ja hinnad saabuvad hiljem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.