Mini uued elektrilised Cooper ja Countryman tulevad suure sõiduulatusega

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Mini esitles 5. septembril alanud Müncheni rahvusvahelisel autonäitusel eelkäijast suuremat ja elektrilisemat viiendat mudelipõlvkonda, mis annab nii Cooperi kui Countrymani ostjale võimaluse valida mitme elektriajamiga versiooni vahel.

Kokku pakub Mini uue mudelipõlvkonna ostjatele nii kolmeukselist Cooperit, viieukselist Countrymani kui kabrioletti.

Cooperi puhul saab valida E ja SE mudelite vahel. Kui Cooper E elektrimootor arendab 135 kW ehk 184 hobujõudu ja suudab paigalt kiiruseni 100 km/h kiirendada 7,3 sekundiga, siis SE oma 160 kW (218 hobujõudu) elektriajamiga saab „sada“ kätte 6,7 sekundiga. Pöördemoment on E mudeli puhul 290 Nm ja SE puhul 330 Nm.

Ühe laadimisega on WLTP-tsükli kohaselt Cooper SE-ga võimalik läbida 402 ja Cooper E-ga 305 kilomeetrit. Eelmise põlvkonna elektri-Mini sõiduulatus jäi napi 200 kilomeetri piiresse.

Elektrikulu jääb Cooper SE puhul keskmiselt vahemikku 15,03–14,09 kWh/100 km. Mini Cooper E 75 kW ja Cooper SE 95 kW akut on kiirlaadijaga võimalik 10 protsendilt 80 protsendini laadida veidi vähem kui 30 minutiga.

Peadisainer Oliver Heilmeri sõnul on uue põlvkonna loomisel mõeldud kogu perele ning Mini pole mitte ainult kasvanud väljast ja seest, vaid muutunud ka iseloomult ja välimuselt. „Mini on ruumikam ja stabiilsem, tema olemus kajastub hästi esikülje disainikeele püstistes proportsioonides ja vertikaalses orientatsioonis – kindlat ja stabiilset iseloomu rõhutavad nii omanäoline radiaatorivõre, eristuvad esituled kui skulpturaalne kapott,“ ütles Heilmer.

Lühike kapott ja kontrastselt pikk teljevahe koos suurte ratastega annavad mudelile klassikalise välimuse. Moodsat välisdisaini toetab kergelt kumer katus, millel on sujuv üleminek C-piilarile.

Uue Mini avar armatuurlaud on esmakordselt kaetud taaskasutatud materjalist valmistatud tekstiiliga. Sõiduki interjööris kasutatav taaskasutatud polüestrist kahevärviline tekstiililahendus võimaldab pakkuda mitmekülgseid värvilahendusi ja on kergesti hooldatav.

Operatsioonisüsteem võimaldab kõiki sõiduki funktsioone juhtida nii puute- kui hääljuhtimise teel. Juhile kuvatav info keskendub olulisele: ekraani ülemisest osast leiab infot kiiruse ja aku seisundi kohta, ekraani alumises osas olevat kodumenüüd saab enda soovide kohaselt muuta ning kuvada sinna kas navigeerimise, telefoni, meelelahutuse või kliimaseadmega seotud teavet.

Nii Cooperile kui Countrymanile pakutakse tava- ja JCW-sportistmeid, lisaks saab Countrymanile lisavarustusena tellida mälufunktsiooniga elektrilised istmed koos massaažifunktsiooniga. Panoraamkatust pakutakse nii Cooperile kui Countrymanile.

Uue Countrymani teljevahe on kasvanud 2692 millimeetrini, lisaks on Countrymani uus välisdisain eelmise põlvkonnaga võrreldes aerodünaamilisem – uue mudeli õhutakistustegur on 0,26 (eelmisel põlvkonnal 0,31).

Countryman suudab ka haagist vedada

Tagaistme leeni allaklappimisel muutub Countrymani 460-liitrine pagasiruum 1450-liitriseks, põrandas asuv panipaik võimaldab eraldi kaasas kanda laadimistarvikuid.

Countrymani pakutakse samuti kahes versioonis: väiksema võimsusega Countryman E mootor arendab 150 kW, suutes 4433 mm pika ja 1843 mm laia sõiduki paigaltstardist 100-kilomeetrise tunnikiiruseni kiirendada 8,6 sekundiga, nelikveolise Countryman SE ALL4 kapoti all peituv elektriajam suudab paigalt 100 km/h saavutada 5,6 sekundiga. WLTP-tsükli kohaselt on Countryman E sõiduulatus 462 ja SE ALL4 puhul 433 kilomeetrit. Nelikveolise mudeli puhul kulub 100 kilomeetri läbimiseks elektrit keskmiselt 18,5–17,0 kWh.

Lisavarustusena pakutakse Countrymanile elektrilist haakekonksu, millega ühendatult võib vedada kuni 1200 kilogrammi kaaluvat haagist. Haagisega manööverdamist hõlbustab standardvarustuses olev haagiseassistent, mis nõustab juhti optimaalseima tagurdusnurga valimisel. 12 ultraheliandurit ja neli Surround View’ kaamerat tagavad 360-kraadise parkimisvaate, võimaldades automaatselt tuvastada nii võimalikke parkimiskohti kui iseseisvalt parkimisprotseduuri alustada.

Lisavarustusse kuuluv Parking Assistant Professional võimaldab sõidukit nutitelefoni kaudu parkimiskohalt välja manööverdada, näiteks kui sõiduki küljel ei ole sisenemiseks piisavalt ruumi, kasutab Countryman funktsiooni parkimiskohalt väljumiseks.

Armatuurlaud töötab täielikult ilma rooli taga oleva lisaekraanita: vajalik teave projitseeritakse esipaneelile. Sõiduki esivõresse integreeritud radar toetab teise astme juhiabisüsteemide tööd, mis võimaldavad nii-öelda poolautomaatset kulgemist: auto suudab nii rooli keerata kui kiirendada ja aeglustada. Poolautomaatne režiim töötab kuni kiiruseni 60 km/h eeldusel, et juht on kogu aeg valmis aktiivselt autot roolima ja pidurdama.

Uus mudelipõlvkond on esimene, mida hakatakse aasta lõpus tootma Saksamaal Leipzigis asuvas BMW tehases. Eestisse jõuavad esimesed uued MINI mudelipõlvkonna autod järgmise aasta algul.

 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.