Galerii: Mini esitles uue Countrymani võimsat John Cooper Works versiooni

Peagi jõuab müügile uus Mini Countryman, mille elektrilist versiooni tutvustati juba septembris. Väiksema võimsusega Countryman E mootor arendab 150 kW, suutes sõiduki paigaltstardist 100-kilomeetrise tunnikiiruseni kiirendada 8,6 sekundiga, nelikveolise Countryman SE ALL4 kapoti all peituv elektriajam suudab paigalt 100 km/h saavutada 5,6 sekundiga. WLTP-tsükli kohaselt on Countryman E sõiduulatus 462 ja SE ALL4 puhul 433 kilomeetrit.

Nüüd aga esitleti ka sisepõlemismootoriga JCW varianti, millel kapoti all 2-liitrine bensiini tarbiv jõuallikas, millel 221 kW (300 hj) ja pöördemoment 400 Nm, mis tagab elektrilisest versioonist parema 0-100 km/h tulemuse ning andmetes on kirjas 5,4 sekundit.

Tootja on rõhunud disainis voolujoonelisusele ning ütleb, et oma klassis on tegu ühe väikseima õhutakistusteguriga (0.26) autoga. Sõiduomadustelt sihitakse Minile omast kardilikku teravust, kuigi tegemist on juba päris suure autoga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.