Aknad udused? Mõned nipid, kuidas pilt kiiremini selgeks saada ja ennetada

Niimoodi ära kindlasti tee! Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Sügisesed ilmad toovad autosse liigse niiskuse ja udused. Niiskust tungib autosse nii riietelt kui ka lihtsalt väljast, ilmastiku tõttu.

Parim viis udustest akendest vabaneda on järgmine: konditsioneer töötab ja puhub aknale, temperatuur on seatud kõige soojema peale, aknad on veidike lahti ja õhu ringluse säte on seatud Off – sättesse. Tähtis on, et auto tõmbaks väljast sisse kuivemat õhku, mitte ei kasutaks juba autos olnud niisket õhku uuesti.

Selline lähenemine peaks vähemalt esiakna suhteliselt kiiresti puhtaks tegema, kuid võib autos olijatele mitte meeldida. Samuti ei tööta konditsioneer enam külmemate ilmadega (alla 5 kraadi), seega tulemuslikkus väheneb. Tegelikult on autost niiskuse välja saamiseks ka mugavamaid meetodeid.

  • Kui võimalik, kasuta konditsioneeri, sest see kuivatab õhku. Oleme sellest juba varemgi kirjutanud. Enamjaolt konditsioneer külmade ilmadega ei toimi, kuid need üksikud hetked kui toimib, tuleks kindlasti ära kasutada.
  • Üks variant on niiskust ennetada selleks spetsiaalselt loodud kotikese abil. Üks selline niiskusekoguja peaks kestma mitu kuud ehk suurema osa niiskest perioodist.
  • Hoolitse, et auto aknad on korralikult pestud (ka seest!) ja ära kasuta kunagi udu ära pühkimiseks paljaid käsi, sest sealt satub akendele õli, mis võib nähtavuse veelgi halvemaks muuta.
  • Kasuta kõrge äärega kummimatte ja kuivata neid võimaluse korral regulaarselt. Jalanõudelt tulnud vihm, lumi ja sopp ei pruugi küll mattidelt kohe põrandakattesse jõuda, kuid niiskus jääb lõpuks autosse ikkagi.
Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.