Kontrollküsimus – kas sina tead, millises asendis su tulede lüliti on?

Rubriiki toetab

Kas tead millises tulede lüliti asendis sinu sõidukil põlevad lähituled koos ääretuledega? Millal viimati tegid enne sõidu alustamist tiiru ümber sõiduki veendumaks, et kõik tuled on töökorras? Kas sul tagumised tuled põlevad?

Politsei tuletab pimeda aja eel meelde olulisi põhitõdesid:

  • valge ajal võib lähitulede asemel kasutada päevatulesid. Päevatuled võivad põleda ilma ääre- ja numbrituledeta. Vanasti nimetati neid ka gabariidituledeks või parktuledeks.
  • pimeda aeg on ajavahemik ehast koiduni, kui loodusliku valguse vähesuse tõttu on nähtavus alla 300 meetri.
  • liikluses liigub pimedal ajal üksjagu sõidukeid, mille „saba“ on pime. Päevatuled teevad sõiduki nähtavaks päevasel ajal ja seda eestpoolt.
  • pimedal ajal ei ole päevasõidutule valgustugevus piisav ja “pimeda sabaga” sõiduk teel on samas suunas liikujatele raskesti märgatav ning halva nähtavuse korral lausa ohtlik.

Palun ära ole “üllatus” teel. Tee palun selgeks, millise tulede lüliti asendi puhul sõidukil vajalikud tuled põlevad ja kasuta vastavalt nähtavusele ja ilmastikule õigeid tulesid. Väljas võib ju päev olla, aga kui sajab, auto taha tekib veepilv, vaikselt hakkab juba hämarduma, siis sind pole lihtsalt näha, ükskõik, mida auto kompuuter asjadest arvab. Oska ise tulesid lülitada!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.