Autorooli taga vedelemine võib küll olla mugav, kuid turvalisus saab kindlasti kannatada. Õige istmeasend tagab auto üle parema kontrolli ja toetab juhi keret õigetest kohtadest.
Kui rooli hoidmine selgeks saanud, võib kindluse mõttes ka istme positsiooni üle vaadata. Kõik autojuhid on seda omal ajal õppinud, kuid aastate pikkune autosõit ja tihti peale ka mugavus võivad istme positsooni viia jälle natuke halvemuse poole.
Kolm peamist aspekti peavad alati paigas olema: istme kaugus roolist ja pedaalidest, istme kõrgus ning seljatoe nurk koos õige peatoe kõrgusega.
Istme kaugus: Pedaale lõpuni põhja vajutades ei tohiks jalad kunagi täiesti sirgeks minna, kuna siis pole pedaalide üle parim kontroll. Testi, et kõiki pedaale vajutades püsib reie ja sääre vahel alati nurk. Samuti ei tohi ohuolukorras pidurdades olla jalad sirged, sest see võib põhjustada suuremaid vigastusi.
Samuti peaks käed ulatuma roolini nii, et randmed toetavad rooli peale. Selle tagamiseks võib ka reguleerida istme seljatoe nurka ja võimaluse rooli kaugust.
Istme kõrgus: Mida madalamal iste on, seda paremini tunnetab auto käitumist ja tasakaalu, mis on eriti tähtis auto juhitavuse kadumisel. Madal iste ei tohiks aga segada väljavaadet – leia hea kompromiss. Teiseks tuleb jälgida, et käed ei läheks rooli keerates vastu jalgu, mille puhul aitab ka tänapäeval standardiks muutunud rooli kõrguse reguleerimine.
Selja- ja peatugi: Seljatugi aitab reguleerida kere kaugust roolist nagu eelpool juba mainitud. Teiseks oluliseks osaks on turvalisus. Seljatugi toetab ka külgedelt eriti, kui on sportistmed, mis tähendab, et juhi ülakeha on paremini ja turvalisemalt fikseeritud ekstreemsemates olukordades. Kindlasti peab tähele panema ka peatoe kõrgust, et kukal oleks kindlalt toetatud.
Et ka visuaalselt asjad selgemad oleks, vaata õpetlikku videot endiselt võidusõitjalt ja USA Mercedes-Benzi AMG sõidukooli õpetajalt Tommy Kendallilt.