Lihtne lahendus auto salongi, millega külmal ajal niiskeid aknaid vältida

Rubriiki toetab

Niiskuse kogunemine auto salongis on paljude, eriti just vanemate autode omanike jaoks igal sügisel algav probleem, mis lõpeb alles kevade ja soojemate ilmade tulekuga.

Udused auto klaasid on küll tüütud, kuid neid annab võrdlemisi lihtsa vaevaga lapiga puhtaks pühkida. Küll aga hakkab salongi kogunenud niiskus muret tekitama siis, kui temperatuur langeb alla nulli ja akendele kogunenud kondensatsioon jäätub.

Auto akende jääst puhastamine on niigi tülikas ja eriti ebamugav on seda teha veel seestpoolt, rääkimata sellest, et kogu see jää kukub kraapides armatuurile ja salongi ning hakkab seal omakorda sulama.

Selleks, et salongi ka külmal perioodil kuivana hoida, tasub peale sõitmist hetkeks salongi tuulutada – kerida alla aknad või teha lahti uksed, et soe õhk saaks autost väljuda.

Oluline: kasuta õiget kassiliiva!

Kuid isegi kui auto on peale sõitu korralikult tuulutatud, võib salongi jääda jalatsite või riietega sisse kantud niiskust, mis võib hakata auto klaase külmal ajal kimbutama.

Üks parimaid lahendusi salongi kuivana hoidmiseks on autosse muretseda üks korralik niiskusekoguja. Selliseid spetsiaalseid kotikesi või karpe leiab igast autokaupade poest, kuid alati võib läheneda ka loovalt ja meisterdada ühe valmis näiteks kassiliiva ja vanade sokkide abil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.