Politsei õpetab, kuidas ja kus tohib kõnniteel peatuda või parkida

Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Rubriiki toetab

Politsei kirjutas oma Facebooki lehele, et 13. märtsil pöörasid liiklusjärelevalvetalituse patrullid koos Tallinna munitsipaalpolitseiga suuremat tähelepanu autojuhtide parkimise ja peatumise reeglite tundmisele

Kontrolliti seekord Tallinnas Narva ja Pärnu mnt piirkonda ning vaadati üle ka Tallinna tehnikakõrgkooli ümbrus. Nähtust tulenevalt tehti ka oluline meeldetuletus:

  • mootorsõidukit tohib parkida osaliselt või täielikult kõnniteel, kui seda LUBAB asjakohane liikluskorraldusvahend (liiklusmärk, teekattemärgis), jättes jalakäijale sõiduteest KAUGEMAL kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba.
  • sõidukit ei tohi peatada ülekäigurajal, jalgrattatee või jalgratta- ja jalgtee sõiduteega lõikumise kohal või lähemal kui viis meetrit enne neid kohti, kahesuunalise tee vasakul poolel peatudes aga lähemal kui viis meetrit pärast neid kohti ning jalgrattarajal.
  • kõnniteel võib juht PEATADA sõiduki ka veose laadimiseks, kuid mitte lähemal kui 15 meetrit ühissõidukite peatuskohast ning jättes jalakäijale vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba.
  • peatumine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine sõitjate peale- või mahamineku või veose laadimise ajaks.
  • liiklusseaduse § 45 lg 11 lubab eritalituse sõidukiga peatuda ja parkida kohtades, kus parkimine ja peatamine on keelatud, kui täidetakse tööülesandeid ja ülesande täitmine sõiduteelt ei ole võimalik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.