Citroën uuendas C5 Aircross linnamaasturit ning trumbiks on praktilisus

Visuaalselt suurema C5 Aircrossi esiosas tutvustab Citroën uut disainikeelt, kus varem silma paistnud kumerate elementide asemel domineerivad nüüd struktuursemad jooned. Citroënile iseloomulik V-kujuline valgussignatuur on tootja sõnul inspireeritud klaveriklahvide disainist.

Tagaosas on kolmedimensioonilised LED-tuled, valuveljed on uued 18-tollised ja teemantlõikega ning lisandunud uued võimalused isikupärastamiseks. Praktilisuse mõttes torkab silma autol päris muljetavaldav 230 mm põhjakõrgus,

Uus ja suurem 10-tolline ekraan pakub otsest ligipääsu kliimavalikutele ning kuvades infot veelgi kõrgemal, et juht ei peaks silmi teelt kõrvale pöörama.

Täielikult kohandatav 12,3-tolline digitaalne näidikutepaneel toob juhi silme ette kogu vajaliku info – navigatsioon, aktiivsete juhiabisüsteemide töö, hübriidajami töö ja palju muud – tagades selle, et juhi silmad püsivad ohutuma sõidu jaoks terve reisi vältel teel.

C5 Aircross on varustatud C4 ja C5 X mudelitelt tuttavate uue põlvkonna Citroën Advanced Comfort istmetega, mille südamikud on valmistatud kõrgtihedusega vahust, mida katab täiendav 15 mm vahukiht. Tegemist on spetsiaalse vahtmaterjaliga, mis ei hakka aja jooksul läbi vajuma, tagades sedasi parima sõidumugavuse ka pikematel sõitudel.

Täiustused hõlmavad ka salongis kasutatavaid värve ja materjale – uus struktureeritud kangas, Alcantara ja ka uus perforeeritud nahk. Suurt ja kõrget keskkonsooli ümbritseb tänapäevane musta nahk-efektiga kangas, mida täiustavad kroomitud disainijooned. Autol on uuenenud sõidurežiimi lüliti, kuhu on lisatud Grip Control funktsioonid ning pistikhübriidsetel versioonidel ka sõidurežiimi valik (Electric, Hybrid või Sport).

Kõige suurem pagasiruum

Citroënile iseloomulik Progressive Hydraulic Cushions vedrustus tekitab „lendava vaiba“ efekti, see aitab sõidukil tee ebatasasustega paremini toime tulla ning tagab reisijate sõidumugavuse. Tegu on ka tootja sõnul ainsa linnamaasturiga oma segmendis, mis pakub kolme eraldi liigutatavat, kallutatavat ja ülestõstetavat tagaistet. Ka uue C5 Aircrossi pagasiruumi maht on oma segmendis rekordiline: 580–720 liitrit bensiini- ja diiselversioonil ning 460–600 liitrini hübriidversioonil.

Erilist tähelepanu on pööratud ka sõiduki heliisolatsioonile: akustiliselt lamineeritud eesmised aknad võimendavad autos kookoniefekti veelgi.

Pistikhübriidse jõuajamiga versioon lubab igapäevaseid sõite kuni 55 km ulatuses teha elektriliselt. Euroopas moodustab C5 Aircrossi pistikhübriid juba üle 30% kõikidest müüdud versioonidest. Süsteem võimaldab elektrirežiimis sõita vaikselt ja vibratsioonideta kuni 135 km/h, pöördemomendiga 320 Nm.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.